ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nitra stále posledná, tréner Süttö dostal ultimátum
zdroj: TASR

Nitra stále posledná, tréner Süttö dostal ultimátum

Zdá sa, že ani reprezentačná prestávka futbalistom Nitry nepomohla. V sobotňajšom domácom zápase s Ružomberkom opäť ťahali za kratší koniec a po výsledku 1:2 zaznamenali už štvrtú prehru v sérii, celkovo deviatu z dvanástich duelov. „Corgoni“ sú so 7 bodmi na dne fortunaligovej tabuľky.

V reakcii na nelichotivé výkony a výsledky mužstva v pondelok 21. októbra zasadlo vedenie FC Nitra, ktoré dalo ultimátum hlavnému trénerovi Mariánovi Süttöovi. Jeho tím musí v najbližších dvoch ligových kolách, vonku v Zlatých Moravciach a doma s Trnavou, získať minimálne 4 body a medzitým postúpiť i do štvrťfinále Slovnaft Cup-u. V osemfinále bude v stredu 30. októbra hostiť klub spod Zobora na domácom štadióne druholigový Liptovský Mikuláš. 

V prípade, že Süttö nedosiahne požadované výsledky, ako hlavný tréner na lavičke FC Nitra skončí a vedenie klubu poverí nového trénera, ktorý mužstvo povedie do valného zhromaždenia. To je na pláne 6. novembra 2019. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.

Päťdesiattriročný rodák z Nitry Süttö zasadol na lavičku bielo-modrých na začiatku letnej prípravy pred aktuálnou sezónou, v tej predošlej vykonával funkciu športového riaditeľa. V minulosti viedol aj Gabčíkovo, Vráble, Zvolen či Sereď.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk