Bayern v závere bavorského derby stratil 2 body, Süle si zranil koleno
zdroj: TASR/AP

Futbalisti Bayernu Mníchov prišli o trojbodový zisk zo sobotného bundesligového bavorského derby na pôde Augsburgu (2:2) v samom závere. V nadstavenom čase zabezpečil domácim remízu Alfred Finnbogason. Na čele súťaže tak aj naďalej zostáva Borussia Möchengladbach aj napriek prvej tohtosezónnej prehre na ihrisku Borussie Dortmund (0:1).

"Bavori" prehrávali už od úvodnej minúty stretnutia gólom Marca Richtera. Robert Lewandowski so Sergem Gnabrym otočili priebeh hry, no na plný bodový zásah. "Prehru s Hoffenheimom sme hodili za hlavu. Boli sme čerství a podali sme skvelý výkon. Ku koncu sme mali niekoľko šancí na poistenie náskoku, ale súperovi sa podarilo vyrovnať. Aj to niekedy prináša futbal," povedal pre oficiálnu webovú stránku Bayernu Gnabry, pre ktorého bol gól do siete Augsburgu 2. ligovým v sezóne.

Okrem straty bodov môže kouča Nika Kovača mrzieť aj vážne zranenie Niklasa Süleho. Dvadsaťštyriročný obranca si v úvodnom dejstve roztrhol predný skrížený väz v ľavom kolene a pauzovať bude minimálne 6 až 9 mesiacov. "Zranenie Niklasa je veľmi zlé. Nevyzerá to vôbec dobre," povedal Kovač po zápase na margo Süleho zranenia. Aj napriek územnej prevahe Mníchovčania stratili ďalšie dôležité body v ceste za obhajobou titulu. "Začali sme veľmi zle. Zdôrazňoval som to hráčom pred zápasom, musíme hrať od prvej minúty a nie sa spamätať až po úvodnej päťminútovke. Nemôžme súperovi dovoliť, aby z dvoch pokusov strelil dva góly," vyjadril Kovač nespokojnosť s výsledkom.