ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Radványi absolvuje s hráčmi Pohronia pohovory: Žiadam, aby boli pozitívne naladení
zdroj: facebook.com/fkpohronie

Radványi absolvuje s hráčmi Pohronia pohovory: Žiadam, aby boli pozitívne naladení

Nováčik zo Žiaru nad Hronom si prechádza neľahkým obdobím. Po historickom postupe do Fortuna ligy sa Pohronie ako nováčik najvyššej súťaže trápi a nepodáva presvedčivé výkony. So ziskom siedmich bodov mu po polovici základnej časti najvyššej súťaže patrí predposledná priečka - iba o skóre pred Nitrou. Na to už medzičasom stihli doplatiť aj tréneri Ján Rosinský a Rastislav Urgela, ktorí pri kormidle klubu skončili.

Do neľahkej situácie tak prichádza skúsený tréner Mikuláš Radványi, ktorého úloha bude jasná - udržať zelenáča zo stredného Slovenska vo FL. "Som tu prvý deň, ale mám svoju predstavu. Nie je to prvýkrát s mužstvom, ktoré hrá o záchranu, takže s podobným procesom mám skúsenosti. Viem, že keď hráte o záchranu, nemusíte hrať pekný futbal, ale najmä účelný," povedal bezprostredne po svojom príchode do Žiaru nad Hronom Radványi, ktorý s klubom podpísal zmluvu do konca sezóny. Rodák z Dunajskej Stredy a niekdajší tréner DAC-u (2012-2015) sa pre regionálny týždenník MY rozhovoril o tom, že základom je hra na nulu.

"Moje mužstvá vždy hrali organizovane. Ide o to, aby ste dostávali čo najmenej gólov, aby ste to uhrali na nulu, a potom, tá prechodová fáza musí byť dokonalá, rýchla, priamočiara. To sú veci, na ktorých budem pracovať. Cieľom je na jeseň pozbierať čo najviac bodov a musíme ich začať zbierať čím skôr. Prvoradá je záchrana a dúfajme, že uspejeme," vysvetľuje bývalý kouč Myjavy, Komárna či Senca, ktorý naposledy trénoval treťoligový tím zo západu Slovenska ŠK 1923 Gabčíkovo.

S Pohroním chce hrať Radványi organizovaný futbal na nulu. (foto: facebook.com/fkpohronie)
S Pohroním chce hrať Radványi organizovaný futbal na nulu. (foto: facebook.com/fkpohronie)

Základom úspechu je podľa Radványiho pozitívny prístup jeho zverencov. "Ja som pozitívny človek a od mojich hráčov žiadam, aby tiež rozmýšľali pozitívne. Chcem, aby na tréningy chodili s radosťou a robili stopercentne. Na to, čo bolo, treba zabudnúť. Teraz som prišiel ja a vnímam chlapcov, že sú pozitívne naladení a dúfam, že aj ostanú," rozhovoril sa 50-ročný tréner.

Zároveň však priznáva, že psychika žiarskych futbalistov nemusí byť taká dobrá, ako by sa sprvu zdalo. Preto chce urobiť zásadné kroky. "Nemám rád, keď hráči majú hlavy dole a sú smutní, z toho sa musia dostať. Pred rokom postúpili do najvyššej súťaže, boli na víťaznej vlne a prišla eufória. Teraz prehrali pár zápasov, čo sa podpísalo na ich psychike. Každý deň budeme spoločne pracovať na tom, aby boli pozitívne naladení. S každým jedným hráčom na začiatok absolvujem individuálny pohovor."

S hráčmi je Radványi doposiaľ iba krátko. Chce si s nimi osobne pohovoriť. (foto: facebook.com/fkpohronie)
S hráčmi je Radványi doposiaľ iba krátko. Chce si s nimi osobne pohovoriť. (foto: facebook.com/fkpohronie)

Radványiho čaká pri premiére v Pohroní neľahká úloha. K mužstvu prišiel iba v pondelok a už v sobotu sa celok bojujúci o záchranu predstaví na pôde majstrovského Slovana Bratislava. S tým už odohral aj svoj úplne prvý zápas medzi elitou v rámci aktuálneho ročníka. Na domácom ihrisku sa zrodila prehra 1:3. Teraz zavítajú Žiarčania na Tehelné pole. "Stihneme si dovtedy párkrát zatrénovať a ukázať si nejaké veci. Moju premiéru v pozícii trénera budeme mať u majstra, pôjde teda o krásny začiatok. Samozrejme, sme nohami na zemi, rešpektujeme silu súpera a po zápase sa uvidí, na čo bude náš výkon stačiť," zakončil nový lodivod Pohronia.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk