ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Stal sa majstrom sveta a nahradil Šatku. Túži po trofeji s DAC-om i angažmáne v Bayerne
zdroj: dac1904.sk

Stal sa majstrom sveta a nahradil Šatku. Túži po trofeji s DAC-om i angažmáne v Bayerne

Má iba dvadsať rokov, no už sa stihol stať majstrom sveta a vybojovať si základ v Dunajskej Strede. Ukrajinský stopér Danylo Beskorovainyi má za sebou obdobie snov. Mladý zadák, ktorý donedávna pôsobil na hosťovaní v Michalovciach, odohral plnú minutáž na tohtoročnom svetovom šampionáte futbalistov do 20 rokov, kde si jeho vlasť vybojovala prekvapivé zlaté medaily. Doposiaľ najväčší kariérny úspech perspektívneho vysokého obrancu bude odmenený znovu.

"Čoskoro k víťaznému kovu pribudne aj ďalšia hodnotná cena. Celý zlatý tím z MS totiž dostal od prezidenta Ukrajiny medailu za zásluhy tretieho stupňa," hovorí pre oficiálny web DAC-u Beskorovainyi, ktorý medzičasom presedlal do staršej kategórie. Žlto-modrý dres si bude na národnej úrovni obliekať v kategórii do 21 rokov. "Do užšieho výberu sa dostalo šesť-sedem hráčov z kádra, ktorý v lete vyhral MS U20. Mužstvo vedie iný tréner, ktorý preferuje inú taktiku. Ale sleduje ma a viem, že musím rásť a tvrdo pracovať na každom tréningu a v každom zápase. Samozrejme, rád by som dostal do mužstva, ale každý tréner má svoje predstavy. Som však presvedčený, že moja šanca ešte príde, keďže v tejto vekovej kategórii môžem reprezentovať ešte najbližšie dva roky," podotýka 194 centimetrov vysoký Ukrajinec.

Rodák z Dnepropetrovsku môže urobiť dojem na reprezentačného kouča aj cez klubovú úroveň. I preto môže byť spokojný, že vo Fortuna lige dostáva pravidelne plnú minutáž. Tréner Peter Hyballa síce na začiatku aktuálnej sezóny uprednostňoval na stopérskom poste Mateja Oravca, toho však neskôr presunul na post defenzívneho záložníka. Práve "Besko" preto pláta od piateho kola FL dieru po odídencovi Ľubomírovi Šatkovi a vytvára stopérsku dvojičku s Dominikom Kružliakom. "Našou výhodou je, že s Kružliakom dokážeme výborne spolu komunikovať na trávniku aj mimo neho. A pokiaľ stred obrany spolu s brankárom vytvorí dobre fungujúci trojuholník, má to pozitívny vplyv na hru celého mužstva. Myslím si, že s Dominikom sme našli spoločnú reč, občas spolu skočíme aj na kávičku," usmieva sa robustný obranca s dobrou hlavičkou.

Spoluprácu s Beskorovainyim (vpravo) si chváli aj Dominik Kružliak (v strede). (foto: dac1904.sk)
Spoluprácu s Beskorovainyim (vpravo) si chváli aj Dominik Kružliak (v strede). (foto: dac1904.sk)

Radosť z tejto spolupráce v zadných radoch má aj bývalý Ružomberčan, ktorý vidí progres. "Besko je dobrý futbalista, jeho prednosťou sú osobné súboje a slušná rozohrávka. Spočiatku sme inkasovali dosť veľa gólov, ale každým zápasom sa naša spolupráca zlepšuje. Museli sme sa zohrať a myslím si, že teraz je to už v poriadku. Rozumieme si na ihrisku aj v osobnom živote. Verím, že vytvoríme dobrú stopérsku dvojicu v tejto lige," adresuje pochvalu svojmu kolegovi Kružliak. Samotný Beskorovainyi sa chce neustále zlepšovať a presadzovať aj gólovo. Peknou hlavičkou sa prezentoval napríklad v zápase Slovnaft Cupu proti Radimovu (2:0).

"Dôležité pre mužstvo aj klub je, aby sme sa my, mladí hráči, neustále rozvíjali. Chcem hlavne pravidelne hrávať za DAC a rád by som s mužstvom vyhral nejakú trofej," zaželal si "Besko". Na záver pre oficiálna web Dunajskostredčanov odpovedá aj na otázku, ktorý klub je jeho vysnenou destináciou. "Po semifinále MS povedal tréner Talianska nášmu koučovi, že môj štýl sa hodí do ich najvyššej súťaže Serie A. Samozrejme, je to kvalitná súťaž. Kto by si ju nechcel vyskúšať? Láka má aj anglická liga, ale klubom mojich snov je Bayern Mníchov."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk