ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Motorová myš sa dočkala pochvaly aj od Giggsa. Lobotka opätoval vrúcne slová fanúšikom
zdroj: TASR

Motorová myš sa dočkala pochvaly aj od Giggsa. Lobotka opätoval vrúcne slová fanúšikom

Bol snáď všade. V istých momentoch mali diváci priam dojem, že na ihrisku sa Stanislav Lobotka naklonoval a bol na ňom snáď na desiatich miestach naraz. Práve záložník španielskej Celty Vigo v zápase Slovákov proti Walesanom (1:1) herne vyčnieval. Ako neúnavná motorová myš neustále všade behal, dohrával osobné súboje, zbieral stratené lopty aj zakladal útočné akcie. Ovládol stred poľa a pochvalu si vyslúžil aj od samotného trénera "červených drakov" a futbalovej legendy Ryana Giggsa.

"Za Slovensko predstavuje najväčšie nebezpečenstvo záloha a mali sme plné ruky práce so Stanom Lobotkom. Vieme, že rád podrží loptu a dobre dribluje v strede poľa, čo aj ukázal," hovoril Walesan po remízovom stretnutí na adresu nášho záložníka. Aktívny 24-ročný rodák z Trenčína, ktorý odohral zrejme svoj najlepší zápas s dvojkrížom na hrudi, tiež neváhal zložiť poklonu súperovi. Ocenil jeho fanúšikov a celkovú atmosféru, ktorej sa vo štvrtok dočkali oba tímy na Štadióne Antona Malatinského.

"Hralo sa výborne a prispel k tomu aj Wales, ktorý so sebou priniesol fantastický plný 'kotol'. Som rád práve za takúto atmosféru. Keď sme na ihrisku a vidíme mexickú vlnu či to, že ľudia skandujú a skáču, hrá sa oveľa lepšie," jasal Lobotka. Menej ho však potešil nerozhodný rezultát. Cítil, že aktívnejší domáci mali na viac. "S výsledkom nie sme spokojní, s predvedenou hrou však určite áno. Škoda šancí, ktoré sme si vytvorili. Robo Mak mal počas stretnutia dve dobré príležitosti a v závere prišla aj nádejná strela Juraja Kucku. Mrzí nás, že ďalšie náznaky sme nedotiahli do ničoho vážnejšieho," skonštatoval.

Lobotka počas kvalifikačnej konfrontácie v rámci E-skupiny často vypomáhal aj defenzíve, dobre kombinoval aj s reprezentačným navrátilcom Norbertom Gyömbérom. Hoci sa skúsený stopér v závere vykartoval, podal podľa nášho čísla 22 solídny výkon. "Noro hral výborne. Nebojí sa hrať futbal, je konštruktívny a neustále sa snaží. Z tohto pohľadu si zastal svoje miesto fantasticky."

Stanislav Lobotka: "S výsledkom nie sme spokojní, s predvedenou hrou však určite áno." (foto: tasr)
Stanislav Lobotka: "S výsledkom nie sme spokojní, s predvedenou hrou však určite áno." (foto: tasr)

Slovensko má po štvrtku v kvalifikačnej tabuľke 10 bodov, s ktorými okupuje druhú priečku. O tri body viac majú Chorváti, o bod menej Maďari a o tri zase Wales so stretnutím k dobru. "Tabuľka je otvorená a nik v nej nemá výraznejší náskok, možno až na Chorvátov. Tých bodov sa ale stále dá veľa získať," naráža Lobotka na fakt, že "sokolov" ešte čakajú duely v Chorvátsku a doma s Azerbajdžanom.

Predtým však čaká zverencov Pavla Hapala príjemná povinnosť. V nedeľu sa v prípravnom zápase proti Paraguaju prvý raz predstavia na novom Tehelnom poli a zároveň sa definitívne rozlúči s reprezentačnou kariérou trojica vynikajúcich futbalistov Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec. "Teším sa na rozlúčku, keďže všetci traja dali veľa slovenskému futbalu a z tohto pohľadu bude pre nich zápas krásny a snáď aj víťazný. Na Tehelnom poli som ešte nikdy nehral, videl som ho iba na obrázkoch. Aj pre mňa pôjde o niečo nové. Ide o krásny štadión s veľkou kapacitou. Ak to bude náš domáci stánok aj potom, bude to skvelé," zakončil Lobotka.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk