Synu, ten postup mal byť pre teba, hovoril hráč malého futbalu po vypadnutí
zdroj: SZMF

Slovenská futbalová reprezentácia v malom futbale po sympatických výkonoch pri premiérovej účasti na svetovom šampionáte v Austrálii atakovala medailové priečky. Hráči herne prevýšili všetkých svojich súperov, často však stroskotali na zakončení. Ich cesta napokon skončila medzi osmičkou najlepších, vyradila ich Brazília.

Dokumentoval to aj štvrťfinálový duel s Brazíliou, kde Slovensko po nezvládnutej penalte v závere nadstaveného času druhého polčasu vypadlo najtesnejšou prehrou (1:2). Slovenský hráč sa pošmykol a nezakončil najlepšie. „Ostali nám len oči pre plač. Penalta, to je vabank a nezáleží ani na tom, kto ju kope. Buď sa premení, alebo ju brankár chytí. Je to škoda, možno v predĺžení by sa zápas vyvíjal inak, pretože v zápase sme boli lepší alebo minimálne sme si boli s Brazílčanmi vyrovnaní,“ hovoril za kabínu jeden z lídrov slovenského mužstva Juraj Kuhajdík.

Brankár Brazílie vychytal v priebehu zápasu niekoľko solídnych pokusov Slovákov, tí na neho vyzreli až v 36. minúte a o štyri minúty dokonca aj druhýkrát. Rozhodca však videl v šestnástke previnenie slovenského futbalistu a gól neuznal. Stav stretnutia by bol v tom čase vyrovnaný 2:2. „Pozreli sme si tú situáciu po zápase na videu. Faul tam určite nebol. Rozhodca to posúdili zo svojho pohľadu a neuznali nám čistý gól. Viac sa k tomu ale vracať nebudem,“ reagoval slovenský reprezentant.

malý futbal Slovensko smútok
Turnajom žilo celé Slovensko, všetky zápasy boli odvysielané v priamom prenose na druhom televíznom kanále RTVS. (foto: SZMF)

Zverenci trénera Ladislava Borbélyho cítili veľkú podporu nielen od svojich rodín, ale aj od fanúšikov. Či už priamo v austrálskom Perthe, či pri televíznych obrazovkách. „Mrzí ma vypadnutie hlavne kvôli ľuďom, ktorí nám na Slovensku držali palce, fandili tu či nadiaľku a priali postup možno aj do finále. Záverom chcem pozdraviť aj rodinu, priateľov a najmä syna, ktorý mal v deň zápasu s Brazíliou pätnásť rokov. Chcel som mu darovať postup. Bohužiaľ, nevyšlo to. Aj tak ti ale prajem všetko najlepšie, synu! odkázal Kuhajdík. My sa k jeho prianiu pripájame a želáme, nech mu to ide s loptou aspoň tak dobre, ako ocinovi.