Malý futbal: Medailový sen sa rozplynul, Slováci po dobrom výkone podľahli Brazílii
zdroj: facebook.com/SZMFmalyfutbal

Slovenskí reprezentanti v malom futbale sa s majstrovstvami sveta v austrálskom Perthe rozlúčili vo štvrťfinále. V stredajšom zápase náš národný tím nestačil na Brazíliu, ktorej po sympatickom výkone podľahol 1:2.

Zverenci trénera Borbélyho odštartovali zápas veľmi dobre a v úvodných trinástich minútach trikrát nebezpečne ohrozili bránu súpera. Brazílčania o sebe dali prvýkrát vedieť až v 14. minúte, keď pri strele Luana Silvu predviedol parádny reflexívny zákrok brankár Kapráľ. O pár sekúnd neskôr sa ale Luan Silva predsa len presadil a zaznamenal svoj štvrtý gól na turnaji - 0:1. Bola to nepríjemná rana pre našich reprezentantov, ktorí prvýkrát na turnaji inkasovali úvodný gól stretnutia. V 17. minúte „kanárici“ znovu pohrozili a za Kapráľom zvonila žrď. Slováci sa ale z tlaku Brazílie vymanili a v 21. minúte šikovne tečoval Kuhajdíkovu strelu Kevin Čekan, žiaľ, lopta skončila na ľavej žrdi. Gólman súpera Telles podržal svoje mužstvo v 22. minúte pri delovke Kuhajdíka. Brazília teda po prvom polčase viedla najtesnejším rozdielom 1:0.

Slováci absolútne nezachytili vstup do druhého polčasu a Ricardo de Carvalho už po ôsmich sekundách svojim tretím gólom na šampionáte zvýšil vedenie Brazílie - 0:2. Zakríknutí Slováci dali o sebe znovu vedieť až v 32. minúte, krížna strela Pavla Gereho ale skončila tesne vedľa. V 36. minúte sa ale naši chlapci predsa len dočkali, po kombinácii dvojice Repa - Beliš pretlačil loptu do siete aj s prispením žrde Adrián Hricov - 1:2! V 41. minúte sme sa dokonca dočkali i vyrovnania, a to priamo z rohového kopu, rozhodcovia ale kvôli údajnému faulu náš regulárny gól neuznali. V záverečných troch minútach sa náš tím odhodlal k hre bez brankára. V nadstavenom čase Brazílčan Oliveira nezmyselne zastavil loptu smerujúcu na svoju bránu rukou a rozhodcovia po konzultácii odpískali pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Dušan Dzíbela, no v 55. minúte po pošmyknutí nepremenil jedenástku. Do semifinále proti Maďarsku tak po víťazstve 2:1 postúpila Brazília.