zdroj: Rudolf Maškurica; dac1904.sk; AS Trenčín/Peter Kapusta

Fortuna liga sa po reprezentačnej prestávke prehupne do druhej polovice základnej časti. Cez víkend sa odohralo už 11. kolo, ktoré si počas týždňa znovu detailne rozoberieme. Náš expert Martin Černáček už vybral najkrajšie góly a brankárske zákroky kola, teraz sú na rade najlepšie defenzívne momenty. Ktorý bol podľa vás ten naj? Hlasujte v našej ankete, prípadne vyjadrite svoj názor v diskusii.

Za nerozhodnéhu stavu 1:1 predviedol v šlágri kola medzi Trnavou a Dunajskou Stredou nesmierne dôležitý obranný zákrok kapitán žlto-modrých Dominik KRUŽLIAK. Aj vďaka nemu brankár Jedlička viac neinkasoval a DAC napokon získal dôležité tri body. „Trnava predviedla rýchlu akciu po pravej strane, pričom obrana DAC-u bola rozhodená. Kružliak si ale ešte pred centrom Dioga skúsene odsledoval na ľavej strane stojaceho Tavaresa, výborne vyhodnotil situáciu a inštinktívne zvolil správny výber miesta, vďaka čomu zmaril veľkú šancu „andelov“,“ okomentoval taktiež bývalý obranca Martin Černáček.

Dôležitý bod za remízu 1:1 so Slovanom získal Ružomberok. Liptáci pritom až do záveru stretnutia viedli, a to aj vďaka momentu z 53. minúty, keď sa výborným defenzívnym zákrokom prezentoval Matej ČURMA. „Táto ukážka dokonale charakterizuje srdnatý výkon „Ruže“ proti majstrovi. Na strelu Ljubičića sa okrem Macíka snažili reagovať až štyria domáci hráči, ktorí boli pred vlastnou bránou pripravení zabrániť gólu svojimi telami. Najlepšie postavený Čurma napokon loptu zblokoval a zabránil vyrovnaniu,“ vyzdvihol tímovosť domácich Černáček.

Kapitána Trenčína určite dodnes mrzí, že v 50. minúte zápasu proti Zlatým Moravciam nedokázal vytesniť strelu Ďubeka, ktorá napokon skončila v sieti. Pekným obranným zákrokom sa ale Peter KLEŠČÍK prezentoval už v úvode duelu. „Obranca AS dobre zareagoval na dlhý aut ViOn-u, ktorý ešte predĺžil Jarović pred bránu Trenčína. Kleščík rýchlo zareagoval na zmenu smeru lopty, okamžite sa presunul k zakončujúcemu Ďubekovi, a hoci sa k lopte otočil chrbtom, dokázal zblokovať jeho strelu,“ dodal analytik ProFutbal.sk.