Malý futbal: Slovensko po napínavom súboji postúpilo do štvrťfinále
zdroj: SZMF

Slovenská reprezentácia v malom futbale postúpila do štvrťfinále majstrovstiev sveta v Austrálii, keď po penaltovom rozstrele vyradila výber Moldavska.

zdroj: Facebook/WMF World Cup 2019

Pre Slovákov sa zápas vyvíjal ideálne. V 12. minúte strelili úvodný gól stretnutia, keď akciu potiahol od vlastnej brány Juraj Kuhajdík, v šestnástke našiel Rudolfa Beliša a ten efektnou pätičkou našiel na krídle Jaroslava Repu, ktorý krásne otvoril skóre. V závere polčasu sa zápas iba dohrával, keď v nadstavenom čase dostal na krídle loptu voľný Stanislav Luca a jeho delovku z krídla tečoval na bránkovej čiare Vadim Cravecescu.

Úvod druhého dejstva však opäť prial Slovákom. Hneď na začiatku 27. minúty prišiel zbytočný úder do tváre Filipa Deketa a Leonid Podlesnov videl červenú kartu. Slováci potom spálili niekoľko dobrých šancí, no v 33. minúte sa s dávkou šťastia dostali do vedenia, keď prihrávku z krídla od Martina Ďuráčiho si zrazil Stanislav Luca do vlastnej siete a v 37. minúte kapitán Ivan Buchel na dvakrát našiel Tomáša Mikluša a ten upratal loptu do prázdnej brány. V 40. minúte sa Moldavsko dostalo späť do hry, kapitán Oleg Sischin si z krídla zobral loptu na os ihriska a podstrelil brankára Martina Kapráľa no a na začiatku poslednej minúty druhého polčasu Victor Negara dostal loptu do našej šestnástky a slabo pokrytý Denis Rassulov poslal náš dvojgólový náskok do zabudnutia.

V opatrnom predĺžení dvakrát päť minút presný zásah nepadol a zápas pokračoval pokutovými kopmi. V nich zlyhal hneď v úvode najaktívnejší hráč Moldavska Stanislav Luca, keď sa pri svojom pokuse pošmykol, na druhej strane Dušan Dzíbela bol úspešný. V druhom kole sa situácia otočila, za Moldavcov vyrovnával Ghehadle Orbu a Filip Deket umiestnil strelu len do stredu brány. Ostatní strelci vyriešili kopy skúsene, na moldavskej strane Sergel Nudil a Victor Iordachi, na slovenskej kapitán Ivan Buchel a Juraj Kuhajdík. Rozhodla až piata séria, keď si Sergiu Munteanu vybral rovnakú stranu ako jeho spoluhráči a brankár Kapráľ sa nenechal nachytať. Kľúčový kop zvládol na výbornú Pavol Gere.

Slovensko si vo štvrťfinále zmeria sily s Brazíliou, ktorú vyzve v stredu o 11:30. Tá sa v osemfinále vytrápila so Srbskom (3:2). Priamy prenos zo zápasu odvysiela RTVS na Dvojke.