ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Gól kola: Mladícka dravosť či skúsenosti harcovníkov?
zdroj: Rudolf Maškurica; AS Trenčín/Peter Kapusta; Žiar nad Hronom vo fotografiách

Gól kola: Mladícka dravosť či skúsenosti harcovníkov?

Základná časť Fortuna ligy je v polovici, v poradí 11. kolo bolo bohaté na góly. Diváci na šiestich štadiónoch videli až devätnásť presných zásahov. Aj preto náš expert Martin Černáček tentoraz vybral do rubriky Gól kola až štyri z nich. Hlasujte v ankete za ten naj!

Kapitán nováčika z Pohronia Lukáš PELLEGRINI je dlhodobo jedným z najlepších hráčov tímu. Okrem dobrého výkonu ukázal v stretnutí proti Michalovciam (2:2) i vynikajúcu kopaciu techniku. „Pellegrini potvrdil svoju skvelú ľavačku a kopaciu techniku a pri priamom kope po krátkom rozbehu poslal loptu ponad múr presne do šibenice. Brankár Matúš Kira bol bezmocný,“ okomentoval okulahodiaci moment zo 16. minúty Martin Černáček.

Rovnako ako Pohronie, i Trenčín cez víkend remizoval so Zlatými Moravcami (2:2). O deľbe bodov rozhodol v 75. minúte Keston Julien. „Julien sám začal túto akciu na vlastnej polovici ihriska, kde sa elegantne zbavil dvoch protihráčov. Nasledovalo vyvezenie lopty a jej odovzdanie spoluhráčovi. Dôležité bolo, že Julien pokračoval v pohybe smerom k súperovej bráne, pred šestnástkou spomalil, čím si vytvoril priestor. Vypýtal si loptu od van Kessela, dôležitým prvým dotykom ju prebral pred seba a následne prudkou a dobre umiestnenou strelou vyrovnal,“ priblížil expert ProFutbal.sk presný zásah rodáka z Trinidadu a Tobaga.

Cenný bod v nedeľu zaknihovali futbalisti Ružomberka, svojím premiérovým gólom medzi elitou sa o to postaral talentovaný Tomáš BOBČEK. „Len osemnásťročný mladík predviedol „zrelú“ akciu. Už na vlastnej polovici sa dostal k odrazenej lopte, nebojácne a v plnej rýchlosti na ťažkom teréne ju naviedol na dvoch obrancov Slovana, skontroloval si prípadné ofsajdové postavenie Regáliho a v najlepšej možnej chvíli mu prihral. Ten mu prihrávku geniálne vrátil takmer pred prázdnu bránu, kde Bobček v sklze prekonal Dominika Greifa,“ vyzdvihol spoluprácu ofenzívnej dvojice Liptákov Černáček

Na záver ešte jeden gól zo zápasu Trenčína so Zlatými Moravcami, tentoraz z tábora hostí. Svoje skúsenosti dokonale predviedol Tomáš ĎUBEK. „Skúsený stredopoliar ViOn-u využil nedorozumenie brankára Chudého so Julienom pri centrovanej lopte. Obranca domácich odvrátil loptu iba pred šestnástku, kde stál pozorný Ďubek, ktorý pohotovým oblúčikom usmernil loptu do siete. Gólu už nezabránil ani vracajúci sa stopér Peter Kleščík,“ dodal Černáček k netradičnému, no veľmi peknému zásahu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Očami Martina Černáčka

Pozri viac

HOKEJ.sk