ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dresy dole, kričali nahnevaní fanúšikovia Sparty. Od trénera chceli košeľu
zdroj: sparta.cz

Dresy dole, kričali nahnevaní fanúšikovia Sparty. Od trénera chceli košeľu

Nedarí sa, nejde to. Sparta Praha zažíva katastrofálny vstup do sezóny 2019/2020. Po najnovšej prehre 0:1 v Plzni odchádzali "Letenští" z ihriska bez dresov. A to na žiadosť samotných prívržencov najslávnšejieho českého klubu.

Sparťania majú na konte po jedenástich zápasoch iba 14 bodov a nazbierali už päť prehier. Herný prejav "rudých" označujú české médiá, ale i priaznivci za katastrofu. Výhry neprichádzajú a popredné priečky sa čoraz viac vzďaľujú. Hoci sa prehra na pôde vicemajstrovskej Viktorie očakávala, fanúšikovia toho už mali dosť. "Dresy dole!" - kričali po hosťujúcich futbalistoch, ktorí sa im prišli napriek strate troch bodov poďakovať za dobré povzbudzovanie. Napodobnili tak fanúšikov Slovana Bratislava, ktorí od svojich miláčikov požadovali dresy po zlyhaní v prvom predkole Ligy majstrov proti Sutjeske Nikšič. Hráči tak učinili na základe slov, ktoré sa im dostali.

Sparta Praha
Po piatej ligovej prehre Sparty nastalo veľké zúfalstvo. (foto: sparta.cz)

"Požiadali nás o dresy, tak sme im ich dali," hovoril podľa idnes.cz diplomaticky nespokojný záložník Pražanov Michal Trávník. Viac ako prehra totiž mrzel zlý výkon. Sparta bez jediného Slováka na ihrisku totiž priam darovala výhru tímu zo Štruncových sadov. Stopér David Lischka nezvládol rozohrávku po zložitej prihrávke od svojho kolegu v bránke hostí. Plzni tak spolu darovali gól ako na striebornom podnose. Napodobnili tak aj nášho Lukáša Štetinu, ktorý podobným spôsobom doprial gól Olomoucu pri remíze 3:3. "Chyba bola rozhodujúca, určite ale na Davida nebudeme hádzať vinu. Pred každým zápasom si hovoríme, že podobných chýb sa nesmieme znovu dopustiť. A stále sa to opakuje dookola, je to frustrujúce," chápal rozhorčenie fanúšikov Sparty Trávník.

"Chybujeme často, stáva sa to skoro každému z nás. Chápem, že sú fanúšikovia naštvaní. Aj my sme. Ide o najzložitejšiu situáciu odkedy som v tomto klube," hovoril kapitán "rudých" Martin Frýdek, ktorý si oblieka sparťanský dres už od mládežníckych kategórií, pričom už stihol stráviť aj polrok na Slovensku v tíme FK Senica. Teraz si ale dres musel vyzliecť podobne ako jeho kolegovia. Hodil ho do sektora fanúšikov hostí, ktorí navyše za zlé výkony požadovali aj košeľu trénera Václava Jíleka.

Sparta Praha po prehre
Hráči odišli z ihriska bez dresov. (foto: sparta.cz)

"Nebol som priamy účastník tejto žiadosti. Až následne som zbadal, že hráči na sebe nemajú dresy. Kotol Pražanov požadoval aj moju košeľu, ale nemyslím si, že toto nám pomôže, aby sme pridali na našej výkonnosti," zhodnotil úprimne podľa idnes.cz 43-ročný lodivod. Sparta má ideálnu možnosť na ospravedlnenie sa v sobotu, keď doma privíta Karvinú. Bude chcieť zahrať tak, aby sa hráči znovu nemuseli vyzliekať. "Musíme začať vyhrávať a naštartovať nejakú úspešnú sériu už v budúcom stretnutí. Vieme však, že to bude nesmierne zložité," uzavrel Frýdek.

Václav Jílek (Sparta Praha)
"Nemyslím si, že toto nám pomôže, aby sme pridali na našej výkonnosti," hovoril tréner Václav Jílek. (foto: sparta.cz)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk