zdroj: FC Petržalka

Nepríjemný moment sa udial v 58. minúte druholigového zápasu medzi Petržalkou a Liptovským Mikulášom. Za stavu 3:3 v snahe dostať loptu do siete nešťastne kopol hosťujúci kapitán Dušan Kucharčík priamo do tváre domáceho brankára Frederika Valacha. Dvadsaťročný talentovaný gólman utrpel ťažké zranenia.

Duel v Petržalke priniesol nevídanú gólovú prestrelku. Domáci po prvom polčase viedli 3:2, skóre vyrovnal v 51. minúte Tomáš Staš. Kľúčový moment prišiel len o sedem minút neskôr, keď to Kucharčík prehnal s aktivitou a dôrazom v pokutovom území bielo-čiernych a kopol do tváre Valacha, ktorý už mal loptu v moci. Zverenci trénera Dojčana presilovku o jedného hráča využili, v 90. minúte rozhodol o víťazstve 4:3 svojim druhým gólom v stretnutí Ladislav Almási.

zdroj: Facebook/Frederik Valach

Frederik Valach, ktorého medzi tromi žrďami nahradil Ľuboš Kamenár, opustil ihrisko na nosidlách a okamžite bol prevezený do nemocnice. "Vyšetrenia odhalili trieštivú zlomeninu pravej časti tváre a zlomeninu nosa. Jeho stav je stabilizovaný, je pri plnom vedomí, v stredu podstúpi operáciu," priblížil pre fcpetrzalka.sk aktuálny zdravotný stav nášho mládežníckeho reprezentanta doktor Rudolf Sokol.

Frederikovi držíme palce a prajeme skoré uzdravenie!