ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Za odmenu sliepka, ryba či päť giga dát. Najzvláštnejšie ceny pre futbalistov
zdroj: Koláž: ProFutbal.sk

Za odmenu sliepka, ryba či päť giga dát. Najzvláštnejšie ceny pre futbalistov

Futbalisti po celom svete sú zvyknutí byť oceňovaní za svoje kvalitné výkony. Pokiaľ sa stanú najlepším hráčom zápasu či celého mesiaca, polepšia si o pekný finančný bonus. V inom prípade sú odmenení jachtou či autom. Nie všade to ale chodí rovnako a v niektorých prípadoch ide o odmeny ako vystrihnuté z komediálneho filmu. Prinášame zoznam deviatich netradičných cien, ktoré futbalisti obdržali za svoj (možno) životný výkon.

1. Ryba

Talentovaný Martin Odegaard, ktorý ako 16-ročný prestúpil do Realu Madrid, aktuálne hosťuje u ligového konkurenta Realu Sociedad San Sebastián. Tam mladý Nór doposiaľ nastrieľal dva góly v šiestich zápasoch. Klub ho vyhlásil za svojho najlepšieho hráča počas mesiaca august. A odmena? Veľká Ryba! Keďže je však záložník z Nórska, zrejme ho táto nevšedná cena poteší.

2. Sliepka

Pokračujeme vo zvieracej ríši. Zaujímavá tradícia vznikla aj u našich severných susedov. Klub Górnik Zabrze, v ktorom pôsobí aj slovenský brankár Martin Chudý, odmeňuje najlepšieho hráča zápasu na domácom štadióne. A tiež nejde o najtradičnejší spôsob. Poľský klub totiž venuje ako odmenu najlepšiemu futbalistovi víťazného stretnutia živú sliepku. 

3. Plechovky piva

Afrika je špecifická v rámci rozdávania pozápasových odmien. Inak to nie je ani v štáte Zimbabwe. Najvyššia tamojšia súťaž Premier Soccer League je sponzorovaná pivnou značkou Castle Lager. Čo teda dostane najlepší hráč zápasu? Samozrejme, pivo. A rovno 24 plechoviek tohto zlatého moku. K tomu môžeme poznamenať jedine toľko, že minimálne v našej Fortuna lige by pre takéto ocenenie určite podávali hráči kvalitnejšie výkony.

4. Balíček potravín

Na "čiernom kontinente" ešte chvíľu zotrváme. Zo Zimbabwe sa presúvame do neďalekej Botswany, kde najlepší hráč mesiaca taktiež dostáva netradičný darček. Za svoje skvelé výkony je odmenený balíčkom potravín. Pre Afričana je to však zrejme najlepšia možná odmena a cesta, ako potešiť aj malých hladujúcich obyvateľov tejto chudobnej krajiny.

zdroj: twitter.com/ballstreet

5. Sandále

Českí bratia sa zrejme budú po prečítaní tohto článku sťahovať do Ghany. Najlepší futbalista mesiaca v najvyššej tamojšej súťaži totiž ako ocenenie za skvelé individuálne výkony dostane sandále, šľapky či žabky. Skrátka nejakú tú ľahkú plážovú obuv. Nevedno však, či k nej pribaľujú aj ponožky.

zdroj: twitter.com/ballstreet

6. Päť giga dát

Juhoafrická republika je jednou z najvyspelejších krajín v Afrike. Napriek tomu sa výraznejšie neodlišuje od svojich vyššie spomenutých predchodcov. Najlepšiemu hráčovi zápasu totiž tiež udelí netradičnú odmenu. Keďže hlavným sponzorom najvyššej tamojšej súťaže je telefonický operátor Telkom, cenou pre hráča je karta do telefónu, ktorá mu poskytuje limit päť gigabajtov mobilných dát. To mu naozaj nemôžu dať aspoň šesť GB?

7. Kreditná karta

JAR je naozaj čarovná krajina. Okrem mobilných dát je totiž odmenou pre najlepšieho hráča aj niečo iné. Konkrétne sa o ďalšiu netradičnú cenu stará iný sponzor - banka Absa. Futbalista po dobrom výkone obdrží do svojich rúk gigantickú kreditnú kartu. Finančný limit na nej však už nie je taký obrovský - ide o sumu 100 libier. Snáď je aspoň bezkontaktná, keď už sa nezmestí do vrecka.

8. Gril

Presúvame sa do najvyššej súťaže v Argentíne. V roku 2016 bol sponzorom pohárovej súťaže Burger King. Keď bol za najlepšieho hráča zápasu vyhlásený Lautaro Acosta z tímu Lanus, dostal za odmenu zbrusunový gril.

9. Horský bicykel

Historické okienko na záver. Finále Škótskeho ligového pohára v roku 1995 medzi Aberdeenom a Dundee United prinieslo dve pekné gólové prihrávky v podaní záložníka prvého spomenutého tímu Stephena Glassa. Ako odmenu za skvelý výkon dostal horský bicykel. Následne urobil to, na čo by sa podujal zrejme každý futbalista - na bicykli si ako víťaz obišiel celý trávnik a tešil sa spolu s fanúšikmi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk