Cena Ferenca Puskása za najkrajší gól roka putuje do Maďarska
zdroj: TASR

Cenu Ferenca Puskása za najkrajší gól roka získal len 18-ročný maďarský útočník Dániel Zsóri. Ten sa v dueli tamojšej najvyššej súťaže prezentoval krásnym akrobatickým zakončením do siete Ferencvárosu.

Všetko sa to začalo v 81. minúte, keď Zsóri prvýkrát vo svojej seniorskej kariére vybehol na trávnik. Už o pár sekúnd neskôr DVSC dostal možnosť kopať pokutový kop, a ten s prehľadom premenil kapitán Dániel Tőzsér, čím vyrovnal na 1:1. Hviezdna chvíľa debutanta Zsóriho prišla v záverečných sekundách nadstaveného času. Už v 93. minúte letel do šestnástky Ferencvárosu center, ktorý mladý útočník famóznym spôsobom poslal za chrbát brankára Dibusza a rozjasal tak vyše 7-tisíc fanúšikov na tribúnach. Jeho presný zásah sa napokon ukázal ako víťazný, DVSC v šlágri triumfoval 2:1.

zdroj: youtube.com/FIFATV