ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Zamýšľal to Karius? Egypťan úžasným zákrokom pripomenul Supermana
zdroj: video

VIDEO: Zamýšľal to Karius? Egypťan úžasným zákrokom pripomenul Supermana

Mahmoud Gad - hráč, o ktorom dovedna nikto nič viac nevedel. Brankár egyptského Enppi Club sa však počas víkendu postaral o moment, ktorý sa začal virálne síriť naprieč internetom a sociálnymi sieťami.

Egyptská Premier League ponúkla konfrontáciu jeho tímu s FC Pyramids. Hostia síce prehrali 0:4, po zápase sa však hovorilo iba o čarovnom zákroku 22-ročného lapača. V 31. minúte duelu za stavu 0:1 totiž sprvu v štýle Supermana zneškodnil potenciálnu šancu súpera po skvelom centri dopredu. Jeho odvážna hlavička však trafila iba nohu súpera.

Ten sa následne prezentoval ukážkovým volejom. Jeho protivník nemohol trafiť loptu lepšie. Tá z veľkej diaľky mierila medzi tri žrde prázdnej bránky a domáci hráči aj priaznivci už oslavovali gól. V tom momente sa ale Gad opäť zahral na komiksového hrdinu z dielne DC. Fantastickým behom a následne výskokom vytesnal loptu spred bránkovej čiary nad brvno. Už Gadova hlavička bola ukážková. O niečo podobné sa zrejme snažil aj Loris Karius v nedávnom zápase Slovana Bratislava proti Besiktasu Istanbul (4:2). Ukázal však presný opak - ako sa to nemá robiť.

Kým Slováci si pri zákroku Egypťana spomenú na nešťastníka Kariusa, v zahraničí prirovnali tento moment k Joeovi Hartovi, ktorý v roku 2008 zmaril šancu na strelenie gólu podobným spôsobom Wayneovi Rooneymu v manchesterskom derby.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk