ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Opitý rozhodca v Česku sa tackal na čiare, neminie ho tvrdý trest
zdroj: Twitter

VIDEO: Opitý rozhodca v Česku sa tackal na čiare, neminie ho tvrdý trest

Víkendové zápasy v nižších súťažiach bývajú občas ťažké. Neraz sa stáva, že niektorí hráči to v piatok či v sobotu večer preženú a podľa toho následne vyzerá aj ich výkon na trávniku. Aby sa však súkromný program podpísal pod spôsobilosť jedného z rozhodcov, to je už iná situácia…

V susednej Českej republike musia po troch rokoch znovu riešiť prípad opitého rozhodcu. Po podnapitom štvrtom rozhodcovi zo zápasu najvyššej súťaže medzi Příbramom a Slaviou Praha v roku 2016 sa tentoraz neslávne preslávil Milan Šefar. Ten v nedeľu v podobnom stave absolvoval ako čiarový rozhodca zápas dorastencov medzi Unionom Beroun a Slaným. Po autovej čiare sa doslova tackal, v jednom momente dokonca neudržal rovnováhu a spadol bruchom priamo na zem. Vyše dvojminútové video, ktoré natočil jeden z divákov na tribúne, závratnou rýchlosťou koluje na sociálnych sieťach.

zdroj: Twitter/Sportovní Hlášky

Keďže všetci prítomní na štadióne videli, že Šefar nie je spôsobilý vykonávať svoju funkciu, usporiadatelia si k sebe privolali hlavného rozhodcu Tomáša Brožka. Ten ale nepochopiteľne svojho kolegu podržal a nechal ho „odmávať“ celý duel až do konca. Incident z nedeľňajšieho stretnutia už rieši Stredočeský futbalový zväz. Isté je, že opitého rozhodcu neminie tvrdý trest. 

„Stredočeský krajský futbalový zväz zahájil disciplinárne konanie s rozhodcom Milanom Šefarom, ktorý sa v nedeľňajšom zápase dorastencov v Berouně ako asistent hrubo previnil proti etike rozhodcu. Má pozastavenú delegáciu do vynesenia verdiktu. SKF považuje správanie sa rozhodcu za neakceptovateľné a takéto excesy bude tvrdo trestať,“ píše sa na Facebooku Stredočeského futbalu.

zdroj: Facebook/Středočeský fotbal

K incidentu sa pre sport.tn.nova.cz vyjadril aj predseda Komisie rozhodcov Stredočeského krajského futbalového zväzu Pavel Mareš: „Správanie sa rozhodcu Milana Šefaru je absolútne neakceptovateľné. Za Komisiu rozhodcov SKFS môžem povedať, že si nedokážem predstaviť jeho ďalšie pôsobenie v súťažiach Stredočeského krajského futbalového zväzu. Pre jeho správanie neexistuje žiadne ospravedlnenie či poľahčujúca okolnosť. Môžem konštatovať, že Komisia rozhodcov SKFA na základe udalostí už podala podnet Disciplinárnej komisii SKFS k zahájeniu disciplinárneho konania. K celej udalosti je tiež zvolané mimoriadné zasadnutie Komisie rozhodcov SKFS.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk