ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Očami Martina Černáčka: Farkaš a Asanovič pomohli k čistým kontám, Mesík hasil pred Mohom
zdroj: TASR; Lukáš Urbašík

Očami Martina Černáčka: Farkaš a Asanovič pomohli k čistým kontám, Mesík hasil pred Mohom

Pozornosť futbalových fanúšikov sa väčšinou upriamuje iba na autorov pekných gólov či na fantastické brankárske zákroky. Náš expert Martin Černáček sa však ako bývalý obranca snaží vyzdvihnúť i defenzívne zákroky hráčov vo Fortuna lige. Z 8. kola vybral nasledujúce tri vydarené momenty.

Ofenzíva Pohronia príliš obranné rady Nitry nepreverila, no ak sa aj domáci dostali do šestnástky súpera, tam úradovali „Corgoni“ na čele s Pavlom Farkašom. „Nitre zápas vyšiel, dokumentuje to i tento zákrok zo 47. minúty. Pavol Farkaš dobre prečítal individuálnu akciu domáceho Abraháma, ktorý jedného hráča obišiel a rozhodol sa strieľať. Skúsený stopér Nitry sa už v predstihu šmýkačkou hodil na zem a zblokoval Abrahámov pokus. Veľmi pekný obranný zákrok,“ vyzdvihol Černáček.

Rovnako nulu v zadných radoch udržali aj Zlatomoravčania na čele s Antoniom Asanovičom, a to dokonca proti ofenzívne ladenej Žiline. „Aj pri tomto zákroku je vidieť, ako pracovala defenzíva ViOn-u. Asanovič veľmi dobre bránil reprezentačného útočníka Boženíka, prečítal center smerujúci na hrotového útočníka „šošonov“, dostal sa pred neho a šikovne odkopol loptu,“ okomentoval bývalý kapitán myjavského Spartaka. 

Mladý obranca Spartaka Trnava Ivan Mesík síce derby zápas so Slovanom po dvoch žltých kartách nedohral, no napriek vylúčeniu sa prezentoval niekoľkými dobrými zákrokmi. „Jeden z nich ukázal už v osemnástej minúte po peknej akcii domácich, keď Holman využil otvorený priestor v trnavskej defenzíve a z otočky poslal lopt una nabiehajúceho Mohu. Krídelných „belasých“ sa rútil prakticky sám na brankára Rusova. Je treba vyzdvihnúť, že Mesík súboj nevypustil, šprintoval za Mohom a napokon aj využil jeho zaváhanie, resp. zlé prebratie lopty,“ pochválil iba osemnásťročného zadáka „andelov“ Černáček.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Očami Martina Černáčka

Pozri viac

HOKEJ.sk