ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FOTO: Pohronie čaká na domáce víťazstvo, Pellegrini: Nie sme Real Madrid, musíme bojovať
zdroj: Lukáš Urbašík

FOTO: Pohronie čaká na domáce víťazstvo, Pellegrini: Nie sme Real Madrid, musíme bojovať

Nováčik Fortuna ligy stále neokúsil chuť víťazstva na domácej pôde. V sobotnom zápase dostali hráči Pohronia lekciu od tabuľkového rivala z Nitry a po hladkej prehre si hráči sypali popol na hlavu.

Fanúšikovia v Žiari nad Hronom sa nedočkali víťazných osláv ani po štvrtom domácom zápase žltomodrých, ktorých bilancia na vlastnej pôde je viac než hrozivá. V štyroch ligových dueloch dostali až dvanásť gólov, strelili len tri a na ich konte svieti iba jeden jediný bod za vydretú remízu s Trnavou.

Poslednú facku dostali hráči Pohronia v sobotnom zápase s Nitrou, kde sa očakával vyrovnaný zápas. Tabuľkový sused však ukázal väčšiu kvalitu, skúsenosti a nedal domácim šancu. „Tu sa ukázala kvalita hráčskeho kádra. Keď som si pred zápasom pozrel lavičku náhradníkov Nitry, zistil som, že majú viac ligových štartov ako celé naše mužstvo dohromady. Nitra nás predčila vo všetkých herných činnostiach a otvorila našim hráčom oči, kde sú a aká je ich výkonnosť,“ povedal krátko po zápase tréner domácich Ján Rosinský

Nitra bola v ofenzívne omnoho nebezpečnejšia (foto: Lukáš Urbašík)

V sobotnom zápase to okrem ofenzívy škrípalo aj v defenzíve a v posledných dvoch domácich dueloch dostalo Pohronie nelichotivých sedem gólov. Príčiny neúspechu naznačil v pozápasovom rozhovore aj stopér domácich Patrik Jacko: „Nerobili sme tie veci, ktoré sme si povedali pred zápasom a ukázalo sa to na ihrisku. Výsledok je veľmi zlý a ani hra nebola dobrá. Dnes to nebol náš zápas a je vidieť, že sme nerobili to, na čo nás tréner upozorňoval. V jedenástej minúte sme znova dostali rýchly gól, potom druhý a to ešte Vantruba ďalšie dve gólové šance chytil. Prvý polčas nebol vôbec dobrý, do druhého sme to chceli hrať ešte jednoduchšie, snažili sme sa, ale už nám to nešlo. Potom sme v druhom polčase dostali z prvej strely na našu bránu tretí gól a bolo po zápase. Dnes to nebolo dobré, my všetci to vieme, musíme začať každý od seba a zlepšiť to už v ďalšom zápase. Hlavy však nevešiame, ideme ďalej, do decembra máme ešte dosť času. Všetko sa dá stále zvrátiť.“ 

Domáci robili v defenzíve veľké chyby (foto: Lukáš Urbašík)

Hráčom Pohronia sa nemôže uprieť snaha, no podľa kouča Pohronia to niekedy nestačí. „Chcieť je jedna vec a mať na to je vec druhá. Tu sa práve ukazuje, či tí hráči na to majú alebo nie. Na druhú stranu treba povedať, že dostávame góly po našich individuálnych chybách, kde hráči veľmi zle vyhodnotia danú hernú situáciu a potom inkasujeme. A už keď sa prehráva, tak sa hrá oveľa horšie, ťažšie sa hráči hýbu, horšie sa im rozmýšľa a nemajú potom už také ľahké futbalové myslenie, robia chybu za chybou, a to sa odzrkadľuje aj na výsledku," zhodnotil príčiny prehry Rosinský.

Nitra mala svojho súpera dokonale prečítaného (foto: Lukáš Urbašík)

V prvom polčase domácim citeľne chýbal kapitán a najlepší hráč mužstva Lukáš Pellegrini, ktorý mal problémy s chrbtom a bolo otázne, či sa vôbec dostane na lavičku. Ofenzívny líder Pohronia sa však sám rozhodol nastúpiť a tréner Rosinský ho poslal na ihrisko v druhom polčase. „Pellegrini ukázal, ako by mali hráči pristupovať k zápasu, či už to bolo jeho technickou alebo futbalovou stránkou, ale aj nasadením a bojovnosťou. Po vážnom zranení predviedol veľmi kvalitný výkon. Spolu s Mazanom ukázali dvaja najstarší hráči, ako by mali pristupovať k zápasu aj mladí futbalisti,“ okomentoval tréner Rosinský vplyv kapitána Pellegriniho a skúseného Petra Mazana. 

Lukáš Pellegrini je najdôležitejším hráčom Pohronia (foto: Lukáš Urbašík)

Slová trénera Rosinského vyplnil Pellegrini do bodky a okamžite po svojom príchode sa zaradil medzi najlepších hráčov na ihrisku. Ani kapitán Pohronia však už nedokázal nič urobiť s nepriaznivým výsledkom a po zápase bol viditeľne sklamaný z výkonu mužstva. „My nie sme mančaft, ktorý dokáže porážať mužstvá bez toho, aby sme jazdili, aby sme makali, aby sme do toho dali srdiečko. My nie sme Real Madrid, že si to budeme posúvať, my musíme bojovať a keď chýba základný atribút bojovnosť, tak nemôžeme uspieť, nemáme šancu v lige," zhodnotil kriticky výkon mužstva Lukáš Pellegrini

Okrem Pellegriniho priniesol na ihrisko skúsenosti aj Peter Mazan (foto: Lukáš Urbašík)

„Bol to asi náš najhorší zápas, výsledkovo a ešte aj doma. Takto sa prezentovať nemôžeme, pretože ľudia určite nechcú vidieť takýto futbal z našej strany a to je neospravedlniteľné. Každý jeden sa musí nad sebou zamyslieť a začať odznova. Pokiaľ my do toho nedáme bojovnosť, nedáme srdce, tak v lige uspieť nemôžeme, pretože nemáme takú kvalitu na to, aby sme súperov mohli prehrávať technicky," dodal sklamane na záver líder nováčika Fortuna ligy.

FK Pohronie - FC Nitra (14. septembra 2019) (41 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk