ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rozhodla o pokute za bitku v druhej lige
zdroj: Michal Paška

Disciplinárka rozhodla o pokute za bitku v druhej lige

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) mala robotu aj napriek pauze vo Fortuna lige počas reprezentačných termínov.

Komisia musela riešiť kartové tresty počas zápasov národného pohára Slovnaft Cup, ktoré sa hrali v uplynulých týždňoch. Najhoršie z nich vyšli hráči Gustavo Alves Devastato (Lokomotíva Devínska Nová Ves) a Nikolas Kupča (FK Slovan Levice). Tí za vulgárnu kritiku voči rozhodcovi, respektíve súperovi majú pozastavený výkon športu až na tri týždne. Ďalší vylúčení hráči z tímov, ktoré vypadli: Julian Tóth (FK Slovan Levice) a Miroslav Balko (OFK AGRIFOP Stakčín) si trest odpykajú vo svojich ligách; futbalisti z postupujúcich tímov: Dávid Berežný (Partizán Bardejov), Jakub Špišák (TJ Mladosť Kalša), Predrag Radovanović (FC Košice) a Jakub Nemec (FC Petržalka) budú pre karty stáť v najbližšom súboji Slovnaft Cupu. Futbalista FK Kechnec Peter Palencsár videl dosiaľ žltú kartu vo všetkých troch súbojoch pohára, preto si jednozápasový trest odsedí v najbližšom stretnutí štvrtej ligy.

Trestom sa nevyhol ani klub z Martina, ktorý počas týždňa hostil fortunaligový Ružomberok. Domáci fanúšikovia vniesli na tribúny cez usporiadateľskú službu pyrotechniku a použili ju počas zápasu, začo klub musí zaplatiť finančnú pokutu vo výške 200 eur. Športovo-technická komisia zároveň schválila termíny ďalších zápasov Slovnaft Cupu, súboj Lučenec - Komárno sa presunul na 18. september o 16.00 hod., súboj Rakytovce – Pohronie sa odohrá 24. septembra o 16:00 hod.

Disciplinárka sa zároveň vrátila k situácii na štadióne Tatrana Liptovský Mikuláš, kde domáci tím v 7. kole hostil FC Košice. Tím z metropoly východného Slovenska bol potrestaný za vulgárne pokriky zo sektora hostí, fanúšikovia tiež vhodili predmet na hraciu plochu a stretnutie muselo byť prerušené. Neskôr sa strhla hromadná bitka divákov v sektore hostí, prišlo k poškodeniu zariadenia štadióna a po zápase dokonca i útok košických fanúšikov na hráčov svojho klubu pri odchode z areálu štadióna. FC Košice tak musia zaplatiť pokutu vo výške 1000 eur a dohodnúť sa s Liptovským Mikulášom na spôsobe vysporiadania náhrady škody na majetku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk