ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hráči a tréneri Spartaka pilujú slovenčinu, cez víkend absolvovali teambuilding
zdroj: facebook/Spartak Trnava

Hráči a tréneri Spartaka pilujú slovenčinu, cez víkend absolvovali teambuilding

V slovenskom Ríme sa bude čoraz viac hovoriť po slovensky. Zahraniční hráči a členovia realizačného tímu Spartaka Trnava totiž začali chodiť na hodiny slovenského jazyka, ktoré im zabezpečilo vedenie klubu.

V čase, keď Spartakovci získali ligový titul a hrali tiež skupinovú fázu Európskej ligy, jadro hráčskeho kádra bolo zostavené zo slovenských a českých futbalistov. Dnes väčšinu základnej zostavy tvoria legionári, a to vrátane šéfov lavičky. V pondelok 9. septembra sa zúčastnila úvodnej hodiny slovenského jazyka portugalsko-brazílska skupina na čele s trénerskou dvojicou Chéu - Barbosa, následne sa pridajú hráči so slovanskými koreňmi. Legionári ako Emir Halilovič či Kubilay Yilmaz už dnes hovoria výborne po slovensky.

„Máme v mužstve legionárov, ale našou prioritou je, aby sa čo najviac rozprávali po slovensky. Mnohí rozumejú, no s rozprávaním je to horšie, preto sme pripravili tieto kurzy slovenského jazyka. Verím, že to hráčom prospeje, aby mohli komunikovať aj s fanúšikmi a médiami,“ cituje klubový web Spartaka Trnava športového riaditeľa Andreja Kostolanského.

Andeli majú za sebou náročné leto, počas ktorého absolvovali s novým realizačným tímom a značne zmenenom kádri v rýchlom slede nielen sedem ligových kôl, ale aj štyri náročné stretnutia v kvalifikácii Európskej ligy. Prvá reprezentačná prestávka sezóny preto patrila teambuildingu, počas ktorého si dopriali zaslúžený oddych na motokárach v Dlhej. Najrýchlejší pretekár, ofenzívny futbalista Kristián Mihálek vyhral víkendový pobyt v piešťanskom Hoteli Magnólia.

Odporúčame

HOKEJ.sk