ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kapitán Senice Dias: Úvod sezóny neodzrkadľuje, čo dokážeme
zdroj: Róbert Fritz

Kapitán Senice Dias: Úvod sezóny neodzrkadľuje, čo dokážeme

Počas prvej reprezentačnej prestávky v sezóne je na dne fortunaligovej tabuľky FK Senica. Pre Záhorákov nejde o novú situáciu, ocitli sa v nej aj pred rokom, keď sa napokon zachránili vďaka skvelým výkonom a výsledkom v nadstavbovej časti. Kapitán tímu Roberto Dias verí, že i aktuálny káder má na viac, než doposiaľ ukázal.

Do nového ročníka pritom Senica vstúpila tým najlepším možným spôsobom, keď na domácej pôde zdolala Trenčín (3:1). Nasledovali tri prehry, po ktorých si mužstvo zlepšilo náladu pohárovým víťazstvom v Rohožníku a ligovou remízou s Ružomberkom. Dobrá nálada sa však dlho neudržala, do reality vrátili Záhorákov prehry so Zlatými Moravcami (1:3) a Žilinou (0:5). So štyrmi bodmi sú zverenci trénera Michala Ščasného poslední, pričom inkasovali najviac gólov spomedzi všetkých tímov (19).

„Úvodné zápasy neodzrkadľujú to, čo skutočne dokážeme. Samozrejme, na ihrisku musíme hrať počas deväťdesiatich minút viac konzistentnejšie a vyrovnanejšie. Naše doterajšie výkony vnímam ako neuspokojivé vzhľadom k tomu, aké očakávania sme mali pred novou sezónou,“ rozhovoril sa pre klubový web kapitán Senice Roberto Dias, ktorý aj svoje výkony podrobil kritike: „Máme veľmi mladý tím. Cítim potrebu prevziať zodpovednosť za to, akým obdobím si prechádzame. Verím ale, že sa týmto obdobím prenesieme a pôjdeme ďalej.“

Roberto Dias
Roberto Dias verí, že aktuálny tím Senice má na viac, než doposiaľ ukázal (foto: Róbert Fritz)

Brazílsky obranca je najskúsenejším hráčom v tíme, ktorý má vekový priemer iba 23 rokov. Keďže je vodcovský typ a v mužstve je druhú sezónu, pri voľbe kapitána nebolo v kabíne nad čím váhať. „Je to pre mňa veľké potešenie. V Brazílii som bol v mojich predchádzajúcich mužstvách rovnako kapitánom. Ak ste však kapitánom mimo svojej rodnej krajiny, je to veľmi hodnotné a cenné,“ priznal 31-ročný stopér, ktorému Senica prirástla k srdcu: „Rozhodol som sa zostať, pretože sa tu cítim veľmi dobre. Verím, že dokážem mužstvu pomôcť vo viacerých ohľadoch, zároveň dôverujem tomuto projektu. Zvykol som si tiež na túto krajinu, páči sa mi.“

Hoci je rodák zo Sao Paula vzdialený od svojej rodnej krajiny tisíce kilometrov, situáciu na Záhorí mu výrazne uľahčuje prítomnosť trojice krajanov Joaa Favara, Gustava Cascarda a Madisona. „V klube sa cítim pohodlne, bez ohľadu na národnosť. Samozrejme, je pre mňa oveľa jednoduchšie byť v prítomnosti ľudí, ktorí hovoria rovnakým jazykom ako ja a vyznávajú rovnakú kultúru,“ prezradil 188 centimetrov vysoký zadák, ktorý bol v minulej sezóne so šiestimi gólmi najlepším ligovým strelcom mužstva. Na prvý presný zásah v novom ročníku stále čaká. „Verím, že čoskoro si otvorím svoj strelecký účet. Na druhej strane, oveľa viac by ma potešilo víťazstvo, ktoré potrebujeme. Musíme čo najskôr začať strieľať góly a zbierať body, aby sme mohli bojovať o prvú šestku v tabuľke,“ uzavrel Dias.

Ani po reprezentačnej prestávke nečaká posledný tím tabuľky nič jednoduché, Senica totiž v sobotu 14. septembra privíta na domácej pôde vicemajstra z Dunajskej Stredy. Ešte pred tým však v utorok 10. septembra odohrá zápas 3. kola Slovnaft Cup-u na pôde treťoligového Pezinka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk