ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šéf Barcelony: Neymar veľmi túžil po návrate, PSG mal však nereálne požiadavky
zdroj: TASR/AP

Šéf Barcelony: Neymar veľmi túžil po návrate, PSG mal však nereálne požiadavky

Prezident klubu FC Barcelona Josep Maria Bartomeu povedal, že Brazílčan Neymar urobil počas prestupového obdobia všetko pre návrat do metropoly Katalánska. Z očakávaného prestupu ale napokon zišlo, keď "Blaugranas" nedokázali splniť finančné požiadavky hráčovho zamestnávateľa Paríža St. Germain.

"Neymar veľmi túžil po návrate do klubu a robil všetko pre to, aby sa sa prestup podaril," povedal Bartomeu. Podľa francúzskeho denníka L'Equipe samotnému hráčovi záležalo na prestupe tak veľmi, že chcel zaplatiť 20 miliónov eur z vlastného vrecka, len aby sa uskutočnil.

Podľa portálu sport.es chcela svojimi peniazmi prispieť dokonca aj časť hráčov španielskeho majstra, ktorí mali žiadať vedenie Blaugranas, aby Neymara z Paríža získalo. Lídrom tejto iniciatívy mal byť dokonca Lionel Messi, dôvodiac, že Brazílčanov príchod je nevyhnutný, ak chce Barcelona pomýšľať na titul v Lige majstrov. Podľa portálu však káder v tomto smere nebol jednotný a okrem časti hráčov, ktorí by sa Neymarovmu príchodu potešili, je v kabíne aj skupina hráčov, ktorí si to neprajú. Vedenie Barcelony sa napokon malo rozhodnúť, že sa "nepustí do riskantnej ekonomickej operácie". 

"Možnosť získať ho však prišla v čase, keď už sme mali uzavreté plány na stavbu tímu pre novú sezónu. Hoci to viaceré média avizovali, nikdy sme neponúkli žiadneho z našich hráčov ako protiváhu. Iniciátorom tejto myšlienky bol parížsky klub. Jeho požiadavky však boli nereálne a na tom celý obchod stroskotal," tvrdí šéf FCB. Úradujúci francúzsky majster, ktorý v roku 2017 zaplatil za Neymara rekordných 222 miliónov eur, údajne požadoval dvojicu Ivan Rakitič - Ousmane Dembele plus finančnú kompenzáciu vo výške niekoľko desiatok miliónov.

Dvadsaťsedemročný Neymar odišiel do Francúzska, aby sa dostal z tieňa Lionela Messiho, no svoje rozhodnutie údajne po dvoch rokoch ľutuje. V Paríži odohral za dva roky sotva polovicu duelov klubu, keď nútene pauzoval pre zranenia, či disciplinárne tresty. Napriek tomu je jeho štatistika pôsobivá - v 58 zápasoch zaznamenal až 51 gólov, pripomenula agentúra AFP.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk