ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Od zlosti odkopol loptu skoro za tribúnu. Škriniar: Báli sme sa ich čo i len dotknúť
zdroj: TASR

Od zlosti odkopol loptu skoro za tribúnu. Škriniar: Báli sme sa ich čo i len dotknúť

Prebiehala už 88. minúta, keď prepadla za našu obranu ďalšia z mnohých lôpt a Chorváti vybojovali rohový kop. Obranca Milan Škriniar od zlosti kopol loptu na tribúnu a hneval sa na hru svojho tímu. „Slabo sme ich dostupovali, stále boli niekde v prečíslení. Zo všetkého mohli byť gólové šance. Možno to už bol prejav frustrácie,“ hovoril po zápase v mixzóne. Z následného rohu Lovren prehlavičkoval Valjenta a Slovensko inkasovalo štvrtýkrát...

Pri prvom góle nestihol zblokovať strelu Vlašiča, ktorý prešiel za Lobotku. Pri druhom už loptu zasiahol, žiaľ, tak nešťastne, že sa ocitla za Martinom Dúbravkom. „V strede poľa sme prehrali ďalší súboj, Stano Lobotka a Hamšo vystúpili proti strieľajúcemu hráčovi a ja som nič nevidel. Zrazu letela lopta okolo mňa, odrazila sa mi od nohy a prepadla za Maťa,“ popísal nešťastnú situáciu Milan Škriniar. Práve gól do šatne tridsať sekúnd pred koncom a zásah hneď v úvode druhého dejstva zlomil naše nádeje na veľký výsledok. „Keď dostanete gól do šatne, nie je to ľahké na psychiku. My sme mali ale aj hŕstku šťastia pri tých brvnách. V prvom polčase sme si v útoku nič nevypracovali, nemali sme ani jednu štandardku. Do druhého polčasu sme nastúpili úplne rozháraní a za to, čo sme predviedli, sme si takúto facku zaslúžili,“ poznamenal obranca Interu Miláno.

Slovensko - Chorvátsko (Juraj Kucka)
Škriniar vyčítal slabú agresivitu najmä v strede poľa, fanúšikovia Juraja Kucku pri schádzaní z trávnika vypískali. (foto: tasr)

Reprezentanti sa pred zápasom pohrávali s myšlienkou víťazstva, hovorilo sa o zlej forme i výsledkoch Chorvátska. V Trnave však zverenci trénera Dalića predviedli perfektné futbalové divadlo. Nemožno však hovoriť len o skvelom predstavení od hostí, ale aj o domácom výkone pod svoje možnosti. „Videli sme niekoľko zápasov Chorvátska, počítali sme s ich vysokou kvalitou. Hrali veľmi dobre, ale s takým výkonom, aký sme dnes predviedli, by sme to ťažko uhrali proti komukoľvek. Nieto ešte proti Chorvátom. Boli sme málo agresívni v strede poľa, nedostupovali sme Chorvátov a púšťali sme ich blízko k šestnástke, valilo sa to na nás. Asi sme mali prílišný rešpekt, báli sme sa do nich naraziť, spraviť nejaký faul, aby sme im ukázali, že sme doma a nebojíme sa ich. To chýbalo,“ hodnotil rodák zo Žiaru nad Hronom.

Dvadsaťštyriročný obranca bol najskúsenejší hráč z mladučkej obrany, v stopérskej dvojici dostal vedľa neho priestor o rok mladší Denis Vavro, ktorý chyboval pri treťom góle. Na ľavom kraji hral stále iba 21-ročný Dávid Hancko zo Sparty a na pravom o dva roky starší Martin Valjent z Mallorcy, paradoxne, obaja vo svojich kluboch nastupujú ako stopéri. „Nepripisoval by som výkon mladosti či neskúsenosti. Každý z nás hráva pravidelne v zahraničných súťažiach. Nemali sme to jednoducho ľahké, od prvých sekúnd sme boli pod tlakom a Chorváti útočili. Čo sa týka krajných bekov, možno nie sú z klubu zvyknutí hrať na kraji, ale Hancko už naľavo odohral nejeden zápas v áčku, Valjent hral napravo v dvadsaťjednotke neustále. V tomto problém nebol. Problém bol v tom, že sme nič nepredviedli,“ hovorí Škriniar.

Vypredaný Štadión Antona Malatinského bol počas zápasu takmer neustále prekričaný 2500 fanúšikmi Chorvátska, prejavil sa až v závere. Piskotom. Ten slovenských sokolov pred kľúčovým kvalifikačným stretnutím v Maďarsku rozhodne neteší. „Určite neteší, ale čo my máme hovoriť fanúšikom? Kebyže sa tlačíme dopredu, bojujeme a pokúšame sa o útočné akcie, oni by nás podporili. Ale, bohužiaľ, my sme neukázali fanúšikom nič. Ich piskot beriem, bol zaslúžený. Musíme na to všetko zabudnúť a hodiť to za hlavu, o tri dni nás čaká ďalší zápas v Maďarsku a nebude o nič jednoduchší. Môžu sa spoľahnúť na podporu domáceho publika. Avšak, ak chceme v tejto kvalifikácii uspieť, tak musíme bezpodmienečne uhrať dobrý výsledok,“ zakončil v mixzóne Škriniar.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk