ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rieši fanúšikov Košíc a Banskej Bystrice. De Kamps bol vylúčený neprávom
zdroj: skslovan.com/Miro Gasidlo

Disciplinárka rieši fanúšikov Košíc a Banskej Bystrice. De Kamps bol vylúčený neprávom

Členovia Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) mali aj po ostatnom víkende plné ruky práce. Viacero klubov dostalo pokutu, upozornenie či pokarhanie. Zaujímavosťu je, že až trojici hráčov zrušila účinky červenej karty.

Najčerstvejšie rozhodnutia disciplinárky potvrdili, že i rozhodcovia sú omylní. Komisia totiž až v troch prípadoch zastavila a zároveň zrušila účinky červenej karty. Potvrdila tak, že stredopoliar Slovana Bratislava Joeri De Kamps bol v stretnutí 7. kola Fortuna ligy na pôde Dunajskej Stredy vylúčený nesprávne. To isté platí o dvojici Marek Kuzma - Denis Knižka z FK Dubnica, ktorá po červenej karte nedohrala duel 7. kola II. ligy proti Podbrezovej. Všetci traja hráči tak budú svojim tímom k dispozícii už v najbližšom ligovom kole.

Disciplinárka znovu riešila i previnenia fanúšikov. Bizarne vyznie prípad FC Košice, keďže podľa úradnej správy priaznivci žlto-modrých v zápase 7. kola v Liptovskom Mikuláši nielen vulgárne pokrikovali a vhodili predmet na hraciu plochu, no zapríčinili i hromadnú bitku v sektore hostí, poškodili zariadenie štadióna a pri odchode z areálu dokonca zaútočili na hráčov svojho tímu. DK preto začala disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko.

Banská Bystrica fanúšikovia
Disciplinárka rieši priaznivcov FC Košice, ktorí údajne zaútočili na hráčov vlastného tímu. Pokutu až vo výške 3000 eur zasa udelila Dukle Banská Bystrica za fanúšikovské prejavy extrémistického charakteru a použitie pyrotechniky (ilustračné foto: bbonline.sk)

Za vulgárne pokriky v zápase proti FC Nitra dostal upozornenie AS Trenčín. Pokarhanie uložila disciplinárka FK DAC 1904 Dunajská Streda za vulgárne pokriky, vhodenie plastových pohárov na hraciu plochu a nedostatočnú usporiadateľskú službu, ktorá umožnila vnesenie a použitie pyrotechniky v zápase proti ŠK Slovan Bratislava. V tom istom stretnutí sa previnili i priaznivci „belasých“, klub vyjdú ich vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky a poškodenie zariadenia štadióna na pokutu vo výške 500 eur.

Do peňaženky budú musieť siahnuť i predstavitelia druholigového MFK Dukla Banská Bystrica. Ženský klub zaplatí pokutu 300 eur za nevycestovanie na zápas 2. kola I. ligy žien do Bardejova. Mužský klub bude musieť zaplatiť až 3000 eur za fanúšikovské prejavy extrémistického charakteru a použitie pyrotechniky, s následnym prerušením stretnutia, počas zápasu 6. kola II. ligy v Podbrezovej. Okrem pokuty zároveň fanúšikovia Dukly nebudú môcť povzbudzovať svoj tím v sektore hostí v najbližších troch vonkajších zápasoch. Predstavitelia klubu navyše musia prerokovať podstatu disciplinárneho previnenia s fanklubom.

Celé znenie úradnej správy SFZ č. 10 z dňa 6. septembra 2019 si môžete prečítať na futbalsfz.sk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk