ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Schick chcel odísť z Talianska: Nenaplnil som očakávania, bol som pod tlakom
zdroj: twitter.com/RBLeipzig

Schick chcel odísť z Talianska: Nenaplnil som očakávania, bol som pod tlakom

Za ostatné roky je dlhodobo označovaný za jeden z najväčších talentov českého futbalu. Útočník Patrik Schick má však za sebou obdobie, v ktorom sa trápil. Keď v auguste prestúpil zo Sampdorie Janov do AS Rím ako 21-ročný, stal sa forvard od našich susedov najdrahšou posilou v histórii "vlkov". Jeho celkový transfer môže totiž vyjsť s bonusmi až na 42 miliónov eur.

Pôvodne mal pritom pražský rodák a odchovanec Sparty zamieriť počas toho leta do Juventusu Turín, dvakrát tam však absolvoval neúspešnú zdravotnú prehliadku pre problémy so srdcom. Chopili sa ho preto Rimania. Apeninský polostrov mu doprial more, slnko a zo začiatku aj potenciálne splnenie veľkého sna. Začalo to však ísť dolu vodou. 

Vysoký ľavák v priebehu dvoch sezón nenastúpil veľakrát na svoju silnú hrotovú pozíciu pre konkurenciu v podobe Edina Džeka. Dohromady sa predstavil iba v 58 súťažných dueloch, vo viacerých prípadoch len ako náhradník a na svoje konto si pripísal osem gólov. Ako sám priznal, nebol šťastný a túžil po zmene. Práve preto v posledný letný transferový deň zamieril do Nemecka. Na ročné hosťovanie si ho zobral ambiciózny tím RB Lipsko.

"Bol to dlhý proces a veľké nervy až do konca. Chcel som zmeniť klímu a odísť z Talianska," vyslovil sa Schick podľa webu idnes.cz. Dodal, že dlhšiu dobu bolo jasné, kam povedú jeho kroky. Tie chcel s určitosťou učiniť. "Ponúk som mal dosť, ale od začiatku všetko smerovalo do I. bundesligy. Na Lipsko sa teším. V Ríme som nebol šťastný a potreboval som zmenu."

Prečo prišlo nešťastné obdobie talentovaného Čecha. Hlavným dôvodom bol podľa Schicka tlak. Ten sa mu nepodarilo ustáť. "Očakávania som nenaplnil, bol som pod obrovským tlakom. V každom stretnutí, do ktorého som nastúpil, sa na mňa upriamovala najväčšia pozornosť. Bol som zviazaný, čo bol môj najväčší problém. Prvý rok bol ešte OK. Druhý bol zlý odo mňa aj celého tímu. Muselo sa niečo zmeniť," pokračoval Schick.

Opora Česka, ktorá doposiaľ v "áčku" absolvovala 18 zápasov a nastrieľala v nich osem gólov, verí, že v Nemecku sa znovu nakopne a dostane do top formy. "Cítil som, že pokiaľ sa chcem niekde posunúť, musím sa znovu nakopnúť. Viem, že rokovania s Lipskom prebiehali už dlho. Záujem nebol náhodný a sledovali ma ešte pred mojím príchodom do AS," uzatvára hráč, ktorý si v roku 2016 uchmatol ocenenie pre najlepšieho futbalistu Česka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Leipzig

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

HOKEJ.sk