ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Španielskom otriasa korupčný škandál, bývalý tréner Zaragozy vypovedal
zdroj: twitter.com

Španielskom otriasa korupčný škandál, bývalý tréner Zaragozy vypovedal

Bývalý tréner futbalistov Zaragozy Javier Aguire vypovedal vo štvrtok pred španielskym súdom o údajnej korupcii v záverečnom zápase sezóny 2010/2011 v La Lige medzi Levante a Zaragozou.

Podľa viacerých dôkazov vtedy všetci hráči Zaragozy spolu s trénermi zinkasovali 965.000 eur, ktoré údajne neskôr poslali mužstvu Levante za pustenie výhry. Bývalé vedenie klubu však argumentuje poslaním peňažných odmien za účelom motivácie v kľúčovom ligovom súboji. Zaragoza zvíťazila 2:1 a udržala sa v najvyššej súťaži na úkor Deportiva La Coruňa.

Šesťdesiatročný Mexičan podľa vlastných slov odmietol zobrať peniaze vyplatené bývalým vedením Zaragozy a zároveň uviedol, že sumu ihneď poslal klubu naspäť, pretože nebola súčasťou zmluvy. Zároveň spolu s ďalšími hráčmi odmietli svedectvo bývalého vedenia o finančnom stimule na motiváciu do zápasu.

Spolu s Aguirem je obvinených ďalších 40 ľudí, ktorým v prípade viny hrozí dvojročný pobyt za mrežami a šesťročný zákaz v profesionálnom futbale. Medzi hráčmi sú mená ako Ander Herrera, Victor Iborra, Gabi Fernandez či Cristhian Stuani. Informáciu priniesla agentúra AP.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Levante

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk