ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Greif očakával pozvánku do reprezentácie: Viem, v akej som pozícii
zdroj: TASR

Greif očakával pozvánku do reprezentácie: Viem, v akej som pozícii

V aktuálnej sezóne odohral už štrnásť zápasov. Pauzu dostal len v súboji proti Seredi, keď ho v bráne Slovana zastúpil Michal Šulla. Vo forme chytajúci Dominik Greif je jedným zo štyroch brankárov, ktorých tréner Pavel Hapal nominoval na dva kvalifikačné zápasy proti Chorvátsku a Maďarsku.

Hoci sa po postupe do skupinovej fázy Európskej ligy môžu slovanisti usmievať od ucha k uchu, na reprezentačný zraz prišiel Greif mierne rozladený po vysokej prehre 2:5 v Dunajskej Strede. Trpkú porážku sa ale snažil čo najskôr hodiť za hlavu. „Futbalový život je taký, musíte sa hneď pohnúť ďalej. Dnes som v inom tíme, verím, že tá prehra je už za nami,“ rozhovoril sa 197 centimetrov vysoký gólman, ktorý priznal, že dôvodom prehry mohla byť únava z náročného programu a diskutabilné vylúčenie defenzívneho stredopoliara Joeriho de Kampsa už v 35. minúte: „Nikto z nás sa nevyhováral na únavu, tréner rotoval zostavu. Pravdou však je, že ten program sme mali dosť náročný a úsek, v ktorom sme hrali o jedného hráča menej, bol pomerne dlhý. Samozrejme, že nám červená karta výrazne ublížila.“

V súvislosti s viacerými spornými verdiktmi rozhodcov sa znovu otvorila otázka zavedenia systému VAR aj vo Fortuna lige. Dominik Greif priznal, že rozhodnutia arbitrov v dôležitom derby stretnutí „belasých“ nahnevali, no vinu na nich nehádzal. „Ťažko to komentovať, výklad je jasný a hovorí, že ak je hráč v gólovej šanci zastavený rukami, faulujúci futbalisti uvidí červenú kartu. Či to bola gólová šanca, nech každý posúdi sám. A či tam bol faul alebo postrčenie, to ja neviem, keďže sa to celé udialo za chrbtami hráčov. Najprv hra normálne pokračovala, až následne prišiel pokyn od postranného rozhodcu. Žial, musíme to akceptovať. Aj pred druhým gólom tam bol stret v strede ihriska a inkasovali sme z toho gól v nadstavenom čase prvého polčasu. Boli sme nahnevaní, ale to sa niekedy vo futbale stáva,“ udržal si chladnú hlavu stále len 22-ročný brankár.

Dominik Greif
Dominik Greif si v júni odbil debut v najcennejšom drese. Na prvý súťažný zápas v reprezentácii si pravdepodobne ešte bude musieť počkať (foto: TASR)

Napriek ostatnej prehre môžu byť v hlavnom meste s doterajším priebehom sezóny spokojní. „Určite áno, viezli sme sa na pozitívnej vlne, verím, že sa aj mne osobne na nej podarí udržať čo najdlhšie. Dúfam, že mi v tom pomôže aj reprezentačný zraz,“ zaželal si Greif, ktorý v kútiku duše pozvánku do národného tímu očakával. V júnovom prípravnom stretnutí proti Jordánsku (5:1) si totiž odbil debut v najcennejšom drese. „Dúfal som, že moje výkony boli natoľko dobré, aby som sa tu objavil. Som za to, samozrejme, rád. Znovu si môžem zatrénovať na dobrých ihriskách s úžasnými hráčmi, čo je pre mňa super. Teším sa z každého takéhoto momentu.“

Či sa rodák z Bratislavy dočká v najbližšom dvojzápase debutu aj v ostrom súťažnom stretnutí, o tom rozhodnú reprezentační tréneri. Konkurenciu má až netradične veľkú v podobe trojice brankárov. Okrem stálic Martina Dúbravku a Matúša Kozáčika aj rovesníka Mareka Rodáka. „Viem približne, v akej pozícii som. Chcem odmakať každý tréning, užiť si to. Čo sa stane, to sa stane. Osobne môžem ovplyvniť maximálne to, že sa budem na tréningoch snažiť na sto percent, to je celé,“ uzavrel odhodlane Dominik Greif.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk