ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ďalší Slovák na Cypre, Hubočan si našiel nový klub
zdroj: omonoiafc.com.cy

Ďalší Slovák na Cypre, Hubočan si našiel nový klub

Bývalý slovenský reprezentant Tomáš Hubočan už vyriešil svoju klubovú budúcnosť. Po ukončení angažmánu vo francúzskom Olympique Marseille sa skúsený obranca sťahuje na Cyprus. Ako voľný hráč podpísal ročný kontrakt s Omoniou Nikózia.

Tridsaťtriročný rodák zo Žiliny je ďalším Slovákom v slnečnej krajine, v ktorej pôsobia napríklad reprezentačný útočník Michal Ďuriš (Anorthosis), exreprezentant Adam Nemec (Paphos) či obranca Boris Godál (AEL Limasol). Cyperská 1. liga odštartovala len na konci augusta, Omonia je po necelých dvoch kolách na prvej priečke v tabuľke, keď vyhrala oba doterajšie zápasy zhodne 2:0. V minulej sezóne skončil klub na šiestej priečke a ušla mu tak miestenka do pohárovej Európy. Po reprezentačnej prestávke nastúpi v sobotu 14. septembra Omonia, už aj s Hubočanom, na pôde AEK Larnaka.

Skúsený obranca, ktorý si na seba 64-krát obliekol najcennejší dres, pôsobil okrem rodnej Žiliny a francúzskeho Marseille aj v Zlatých Moravciach, Zenite Petrohrad, Dyname Moskva a v tureckom Trabzonspore.

Tomáš Hubočan sa s Omoniou dohodol na ročnom kontrakte (foto: omoniafc.com.cy)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk