ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Úprimný Lovren: Hosťovanie? Za kvalitu sa platí, nemám komu čo dokazovať
zdroj: TASR/AP

Úprimný Lovren: Hosťovanie? Za kvalitu sa platí, nemám komu čo dokazovať

Už v piatok ho čaká kvalifikačný zápas o postup na ME 2020 proti Slovákom. A to tesne po ukončení letného trápenia. Dejan Lovren mal totiž dlhodobo neistú klubovú budúcnosť, čo uškodilo jeho psychike aj zápasovej praxi. Chorvátsky stopér v službách Liverpoolu mal počas leta opustiť káder aktuálneho víťaza Ligy majstrov.

Kroky opory zadných radov vicemajstrov sveta mali zamieriť do Talianska. Záujem hlásil najmä AS Rím, ale i AC Miláno. Prestupové okno sa však zatvorilo a defenzívny futbalista ostal na Anfield Road. Ako teraz priznal Lovren v rozhovore pre Sportske Novosti, samotné transferové špekulácie ho poriadne štvali. "Unavovalo ma čítať a počúvať o sebe každý deň, či ostanem v Liverpoole alebo odídem. Všetci o mne písali, ale nikto nič nevedel. Bolela ma z toho hlava počas celého leta," vyslovil sa úprimný 30-ročný zadák.

Dejan pred dvomi rokmi podpísal so strieborným tímom uplynulého ročníka Premier League zmluvu na štyri roky. Vlani si po víťazstve v Madride nad Tottenhamom (2:0) užíval triumf v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži a lákali ho ďalšie úspechy na Britských ostrovoch. "Nechcel som si vynútiť odchod z Liverpoolu. Užíval som si v ňom každú chvíľu a dosiahol úspechy, ktoré by v inom klube neprišli. Hrali sme dvakrát finále Ligy majstrov, raz vyhrali a kouč mi dôveroval," pokračoval Lovren.

Vlani odohral Chorvát za LFC iba 18 súťažných zápasov. Už vtedy sa totiž po lete trápil, hoci v rámci neho sa tešil aj z najväčšieho úspechu svojej vlasti a striebru na MS 2018. Priznal však, že po šampionáte bol na tom fyzicky aj psychicky zle. Necítil takú vášeň k futbalu ako kedysi a do veľkej miery sa na tom podieľalo zranenie. I keď sa po štyroch mesiacoch vyliečil, bolo ťažké vrátiť sa do tímu, ktorý sa niesol na víťaznej vlne. "Akceptoval som svoju pozíciu a hovoril niekoľkokrát s Kloppom. Povedal mi jasne, že môžem odísť, ak si nájdem nový klub a ak to naozaj chcem. Taktiež mi ale hovoril, že Liverpool ma potrebuje," priznal Lovren a slová kouča si zobral k srdcu.

"Zvažoval som odchod. Dal som Liverpoolu všetko a vyhral aj Ligu majstrov. Nie som hráč, ktorý by rád sedel na lavičke. Veľa ľudí mi povedalo, aby som mlčal a bral peniaze. Vysedávanie ma však nerobí šťastným," pokračoval rodák z mestečka Kraljeva Sutjeska a následne sa rozhovoril aj o konkrétnych ponukách. "AC Miláno ma kontaktovalo, ale oferta z Ríma bola najkonkrétnejšia. Rokovania však neprebehli podľa predstáv," vyjasnil Lovren. Všetko vraj padlo na tom, že mužstvá zo Serie A mu ponúkli iba možnosť hosťovania. To si podľa vlastných slov hráč jeho kvalít nezaslúži.

"Som profesionál, vyhral som Ligu majstrov a získal striebro na MS. Dosiahol som veľké veci vo futbale a nezaslúžim si ísť niekde iba na hosťovanie. Nechcem ísť tam, kde musím niekomu dokazovať, kto som a či som pripravený. Nemusím nikomu dokazovať svoje kvality,"
rozohnil sa Lovren, ktorý je v Liverpoole v súčasnosti pre "The Reds" až stopérom číslo štyri po Virgilovi van Dijkovi, Joelovi Matipovi a Joeovi Gomezovi. So svojou situáciou je oboznámený, no napriek tomu sa na Anfielde rozhodol zotrvať.

"Klopp mi povedal, že vie o mojom postoji. Zároveň zdôraznil, že prestupové okno sa uzavrelo a mám si zresetovať hlavu, lebo som dôležitý. A cítim sa byť vo svojom príme. V dobrej forme aj mentálnom nastavení. Nie veľa futbalistov sa predstavilo vo finále majstrovstiev sveta či Ligy majstrov. Preto ma Liverpool neposlal na hosťovanie. Za kvalitu treba zaplatiť a nie ísť niekomu niečo dokazovať," uzavrel Lovren, ktorý môže svoje defenzívne kvality ukázať už čoskoro - v piatkovom zápase E-skupiny na Štadióne Antona Malatinského v Trnave proti Slovensku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Chorvátsko

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk