ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Wenger so sedemdesiatkou na krku: Znovu ma uvidíte v akcii
zdroj: TASR/AP

Wenger so sedemdesiatkou na krku: Znovu ma uvidíte v akcii

Už vyše roka je bez práce, v októbri oslávi sedemdesiate narodeniny, no napriek tomu tvrdí, že trénerstvo ešte nezavesil na klinec. Legenda Arsenalu tvrdí, že do futbalu sa vráti, ak príde ten správny čas. Arséne Wenger prezradil, že na stole mal už niekoľko ponúk, no nepovažoval ich za tie pravé.

Rodák zo Štrasburgu je legendou medzi manažérmi, nielen vďaka úspechom, ktoré dosiahol, ale predovšetkým vďaka vernosti jednému klubu. Po tom, ako odštartoval svoju trénerskú kariéru vo Francúzsku (Nancy, Monaco) a vyskúšal si exotiku v Japonsku (Nagoya), zasadol Wenger v roku 1996 na lavičku „kanonierov“ na ktorej zotrval neuveriteľných 22 rokov.

Arséne Wenger
Arséne Wenger odmietol viacero ponúk, návrat k trénovaniu ale nevylúčil (foto: TASR/AP)

„Odmietol som niekoľko zaujímavých ponúk, pretože som sa necítil byť pripravený. Možno som si uvedomil, že som ako manažér žil vo vlastnej bubline, v ktorej som sa odcudzil zvyšku sveta. Keď som zmenšil ten rozdiel medzi mnou a svetom, začal som čoraz viac zvažovať, či je správne vrhnúť sa do novej práce tak rýchlo. Robil som ju 35 rokov bez akejkoľvek prestávky,“ vysvetlil pre beinsports.com svoje rozhodnutie 69-ročný futbalový „profesor“, ktorý podľa svojich slov opustil bublinu, otvoril oči a vzal si čas na rozmyslenie. „Znovu ma uvidíte v akcii, no kedy to bude, to naozaj neviem,“ dodal Wenger.

Najúspešnejší a najdlhšie slúžiaci tréner v histórii Arsenalu sa preslávil svojou prácou s mladými talentovanými futbalistami. Špekuluje sa, že na trénerskú stoličku si už nesadne, ale skôr bude pracovať v manažmente niektorého z európskych gigantov. V uplynulých mesiacoch však bolo jeho meno spájané s Bayernom Mníchov či s AC Miláno. Čo myslíte, dokázal by ešte slávny kouč na prahu sedemdesiatky zopakovať úspechy, aké dosiahol na severe Londýna?

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Arsenal

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk