ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dúbravka i Škriniar v klube s novými trénermi, ale pevnou pozíciou v zostave
zdroj: TASR

Dúbravka i Škriniar v klube s novými trénermi, ale pevnou pozíciou v zostave

Ku stáliciam v základných zostavách svojich klubov patria opory slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka z Newcastle United a Milan Škriniar z Interu Miláno. Obom sa pred sezónou zmenili tréneri, ich pozícia však zostala rovnaká. O svojej situácii v kluboch a najmä o blížiacom sa kvalifikačnom dvojzápase EURO 2020 proti Chorvátsku v Trnave a Maďarsku v Budapešti porozprávali na reprezentačnom zraze v Šamoríne.

Tridsaťročný brankár Martin Dúbravka odchytal všetky štyri ligové zápasy v Premier League, v ktorých "The Magpies" získali štyri body. Potešila ho nula z krásneho štadióna Tottenhamu, kde zverenci trénera Steva Brucea vyhrali 1:0. "Moja pozícia sa nezmenila. Chytám ďalej, som rád. Začiatok sezóny je hore-dolu. Prvé zápasy sme prehrali, v druhom sme dostali tri góly. Potom sme zasa vyhrali a remizovali. Nula na Tottenhame bola veľmi emotívna, chceme to však najmä zastabilizovať a šplhať sa v tabuľke hore. Klub investoval veľké peniaze a dúfam, že sa to ukáže. Prišli noví hráči a majú šancu ukázať svoju kvalitu," povedal na utorňajšom mediálnom termíne výberu SR. V klube nastala aj dôležitá trénerská výmena, keď Španiela Rafaela Beniteza nahradil Angličan Steve Bruce: "Pre každého trénera, ktorý prichádza po Benitezovi, by to bolo náročné, lebo on má svoje renomé. Ľudia ho tam zbožňovali. Tréner Bruce dostal príležitosť, má to náročné a snaží sa nás na zápasoch aj tréningoch veľmi motivovať."

Azerbajdžan - Slovensko (Dúbravka, Rahimov)
Dúbravka podržal Slovensko v poslednom kvalifikačnom zápase na horúcej pôde v Azerbajdžane. (foto: TASR)

Bývalý gólman Žiliny či Sparty Praha preladil aj na reprezentačnú nôtu a zdôraznil, že sa na mužstve musí prejaviť dobrá atmosféra po vysokej výhre v Azerbajdžane 5:1. "Čaká nás mimoriadne náročný dvojzápas, ktorý pravdepodobne napovie, akým smerom sa bude skupina uberať. Pevne verím, že pohodu a kvalitu, ktorú sme ukázali v poslednom zápase v Azerbajdžane si prenesieme aj do tohto dvojzápasu. Ja idem od zápasu k zápasu a najdôležitejší je vždy pre mňa ten prvý. Ten má absolútnu prioritu. Neoznačil by som ho však za zápas roka či celej kvalifikácie. To potom zbytočne zväzuje nohy. Sme dostatočne skúsení na to, aby sme sa v hlavách nastavili na to, že je to dôležitý zápas s veľmi kvalitným súperom, ktorý veľa napovie. Skupina je veľmi vyrovnaná. Hráme s vicemajstrami sveta, a potom s Maďarmi, ktorí ukázali silu. My hráme prvý zápas doma a využiť domáce prostredie by bolo veľmi fajn. Verím, že ich potrápime a vyhráme."

Dúbravka, Škriniar, Ďuriš
Martin Dúbravka i Milan Škriniar veria, že sa budú môcť divákom za podporu v dôležitej časti kvalifikácie poďakovať. (foto: TASR)

Aj dvadsaťštyriročný stopér Milan Škriniar má nového kouča, keď Luciana Spallettiho nahradil renomovaný Antonio Conte. "Nerazzurri" čakajú náročné boje v Serii A či Lige majstrov, kde im žreb do skupiny pridelil FC Barcelona, Borussiu Dortmund a pražskú Slaviu. "Máme dobrý káder, urobili sme dobré nákupy. To je super. Máme po dvoch zápasoch šesť bodov, dúfam, že to bude takto pokračovať. S trénerom Contem, ktorý má víťaznú mentalitu sme si na začiatku povedali, že netrénujeme na to, aby sme skončili na štvrtom či piatom mieste, ale na to, aby sme niečo vyhrali. Verím, že tento rok sa nám to podarí. Skupinu Ligy majstrov máme ťažkú, súperov si nenavyberáme. Popasujeme sa s tým a budeme sa snažiť postúpiť. Ani Slavia nebude ľahký súper. Barcelona nie len o Messim, hoci na to ešte nemyslím, to je ešte ďaleko," vyjadril sa zadák, ktorý hrá pod Contem v rozostavení 3-5-2 na poste ľavého stopéra. Podľa Škriniara sú zverenci chorvátskeho kouča Zlatka Daliča v piatkovom súboji E-skupiny favoritom, ale pred mužstvom českého lodivoda Pavla Hapala stojí vytúžená snaha uspieť za tri body: "Sú favoriti, ich hráči hrajú vo svetových veľkokluboch. Na MS dokázali silu, ale v Lige národov a aj v tejto kvalifikácii, to už nemali také vyrovnané výkony. Skôr to mali ako na hojdačke."

Balkáncom budú chýbať opory stredopoliar Ivan Rakitič z FC Barcelona aj útočník Andrej Kramarič z Hoffenheimu. "Vždy to niečo znamená, keď chýba nejaký hráč. A Rakitič je jeden z kľúčových hráčov, takže to určite niečo zmení. Musíme sa však sústrediť iba na seba. My musíme dokázať našu silu a že ich doma dokážeme zdolať. Ja si myslím, že Chorváti sú súper, ktorý môže jeden zápas vyhrať s hocikým a potom aj s hocikým prehrať. My nemôžeme doma strácať body. Máme to dobre rozbehnuté a verím, že na konci sa budeme tešiť," uzavrel Škriniar.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk