ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vykúpenie pre Icardiho, siahol po ňom PSG
zdroj: twitter.com

Vykúpenie pre Icardiho, siahol po ňom PSG

Argentínsky futbalista Mauro Icarcdi strávi minimálne túto sezónu na hosťovaní v Paríži St. Germain. Súčasťou dohody s Interom Miláno je opcia na trvalý prestup. Francúzsky majster o tom informoval na svojom webe.

"Chcem sa poďakovať PSG za dôveru. Spravím všetko, aby som svojmu novému tímu pomohol k úspechom. Paríž v nedávnom období prilákal mnohých špičkových hráčov a má vysoké ambície, som rád, že môžem byť súčasťou tejto organizácie," povedal Icardi

Dvadsaťšesťročný útočník prišiel do Interu v roku 2013, postupne sa vypracoval na jedného z najlepších zakončovateľov Serie A. V uplynulom ročníku však pre nezhody s vedením klubu stratil kapitánsku pásku a následne i miesto v zostave. V lete sa o jeho služby zaujímali Real Madrid, Atlético Madrid, Juventus či Neapol, no zdalo sa, že transfer sa už napokon neuskutoční. Parížania vyrukovali s ponukou na poslednú chvíľu. Francúzsky majster totiž potrebuje vystužiť ofenzívu, ktorá stratila na sile po zraneniach Cavaniho a Mbappého či absencii Neymara.

 Za šesť rokov v Miláne odohral Icardi 219 zápasov a strelil 124 gólov. Vlani získal ocenenie pre najlepšieho hráča ligy.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Inter Milan

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk