ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenky odštartovali kvalifikáciu ME prehrou, tesne podľahli Islandu
zdroj: sfzofficial

Slovenky odštartovali kvalifikáciu ME prehrou, tesne podľahli Islandu

Reprezentantkám Slovenska nevyšiel vstup do kvalifikácie ME 2021. Vo svojom úvodnom vystúpení v F-skupine prehrali na pôde favorizovaného Islandu 0:1.

Zverenky trénera Petra Kopúňa dlho odolávali tlaku domácich hráčok, napokon ale inkasovali v 65. minúte od Elín Jensenovej. Island je tak so šiestimi bodmi na čele skupiny. Slovenky sa najbližšie v kvalifikácii predstavia 4. októbra v Lotyšsku.

Kvalifikácia ME 2021 - F-skupina:
Island - Slovensko 1:0 (0:0)

Gól: 65. Jensenová. Rozhodovali: Velevačkoská - Milanová, Izeiriová (všetky Maced.), ŽK: Haršányová
Zostava SR: Korenčiová - Hollá, Haršányová, Bartovičová, A. Horváthová - Bíróová, Škorvánková - Hmírová, Mikolajová, Vojteková (67. Šurnovská) - Fabová (86. Sluková)

Tabuľka F-skupiny:
1. Island 2 2 0 0 5:1 6
2. Švédsko 0 0 0 0 0:0 0
2. Lotyšsko 0 0 0 0 0:0 0
4. Slovensko 1 0 0 1 0:1 0
5. Maďarsko 1 0 0 1 1:4 0

hlas (zdroj: SFZ):
Peter Kopúň, tréner reprezentácie žien SR: "S týmto zápasom by som na jednej strane mohol byť spokojný, no na druhej strane, všetci, ktorí sme tam boli, sme skôr sklamaní, či nahnevaní. Nemuseli sme odchádzať odtiaľto s nulou. Vedeli sme, že súperky sú kondične pripravené perfektne, keďže ich sezóna sa v podstate pomaly končí, hráčky sú rozohrané. Bolo to v zápase veľmi cítiť. Tak sme sa aj pripravovali. Chcel som, aby hráčky boli trpezlivé, aby čakali na príležitosť. Nebolo to jednoduché v našom pokutovom území, ale musím pochváliť hráčky, pretože takticky splnili všetky pokyny nad očakávania. Pokiaľ takto budeme fungovať aj ďalej, tak sa o náš tím nebojím. Určite nás tento výsledok mrzí, pretože v 86. minúte sme mali obrovskú šancu, ktorú keď premeníte, odchádzate z Islandu s bodom a to by bolo pre nás fantastické. Je to však prvý zápas kvalifikácie, pozeráme sa dopredu. Môžeme si veriť v ďalších zápasoch, ktoré nás čakajú. Verím, že budú lepšie a lepšie a podaria sa nám pretaviť do takého výsledku, ako si predstavujeme. Ďakujem tímu, ďakujem realizačnému tímu za odvedenú robotu. Snažili sa pripraviť všetko tip-top."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

HOKEJ.sk