ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC opäť na víťaznej vlne: Pomohol rock and roll futbal aj červená karta
zdroj: dac1904.sk

DAC opäť na víťaznej vlne: Pomohol rock and roll futbal aj červená karta

Prišlo akoby obdobie temna. Hráči Dunajskej Stredy vypadli v druhom predkole Európskej ligy a následne sa zrodili dve nečakané ligové prehry a jedna remíza. DAC sa futbalovo hľadal, zdá sa však, že sa opäť našiel. Dve výhry po sebe sú o to cennejšie, že tá ostatná sa zrodila v zápase mesiaca proti Slovanu Bratislava. A akým spôsobom bola dosiahnutá...

Hoci žlto-modrí prehrávali 0:1 po z domáceho pohľadu spornej penalte pre Slovan, vyrovnali do polčasu vďaka ďalšej jedenástke podobného rázu a v tom istom čase prišla aj červená karta pre faulujúceho Joeriho de Kampsa. Nielenže prišlo vyrovnanie, ale aj nakopnutie tímu, ktorý v MOL Arene v šlágri slávil presvedčivý triumf 5:2.

"Bol to dobrý futbal. V menej úspešnom období, keď sa nám nedarilo získať body, sme veľakrát hovorili, že musíme zostať pokojní. Chlapci makali a výsledky neprichádzali, určite v takýchto prípadoch futbalista stráca sebavedomie. Každý vrátane vedenia nám však veril a čakali sme, že to príde. Často hovorím o rock and roll futbalovom štýle, k tomu treba mať aj sebadôveru - je dôležité, že keď sme išli dopredu, fungovala aj defenzíva. Slovan má kvalitných hráčov, my sme ich ustrážili v defenzíve a získali sme tak dôležité tri body," zneli hodnotiace slová trénera Petra Hyballu po zápase.

Dunajská Streda po skvelom výkone ozbíjala Slovan o všetky body. (foto: dac1904.sk)
Dunajská Streda po skvelom výkone ozbíjala Slovan o všetky body. (foto: dac1904.sk)

Podľa neho tím po nabitom programe konečne absolvoval viac tréningov a odzrkadlilo sa to na výsledku. V kabíne domácich tak mohla vypuknúť eufória. "Víťazstvo si veľmi cením a som hrdý na každého jedného chalana. Nielen hráčov, ale i realizačný tím. Všetci si to zaslúžia," jasal v rozhovore pre ProFutbal.sk Kristián Koštrna. Pri otázke, čo podľa neho rozhodlo duel, mal v tom jasno: "Naša bojovnosť. Boli sme dôraznejší v osobných súbojoch, zbierali sme odrazené lopty a boli sme bližšie k bránke, čo rozhodlo."

Podľa krajného obrancu DAC-u pomohla tímu aj takmer hodinová presilovka. Ku kontroverzným pokutovým kopom či červenej karte povedal v krátkosti: "Takisto ako ich penalta, aj naša bola sporná. Mohla-nemusela byť a rozhodca to posúdil tak, že odpískal obidva pokutové kopy. Neviem posúdiť, či mali byť, rovnako ako vylúčenie, bolo to sporné."

Svoj pohľad na túto situáciu nám poskytol aj defenzívny záložník Matej Oravec. "Prvá penalta sa nemusela pískať, pretože si po ňu Moha vyslovene išiel. Je to na rozhodcovi, my sme na to ale dobre zareagovali rovnakým spôsobom. Určite nás výhra teší. Nestáva sa často, aby sme Slovanu dali päť gólov. Asi som to na vlastné oči nikdy nezažil," hovoril s úsmevom mladý defenzívny univerzál. Narážal aj na fakt, že Slovan naposledy inkasoval päť gólov ešte v roku 2009.

Skvelú fazónu si užíva aj Andrej Fábry. V ostatných dvoch zápasoch dal dva góly. (foto: dac1904.sk)
Skvelú fazónu si užíva aj Andrej Fábry. V ostatných dvoch zápasoch dal dva góly. (foto: dac1904.sk)

Teraz mu strelil pekný presný zásah aj Andrej Fábry. Nová posila Južanov sa dostáva do hernej pohody - skórovala už v dvoch dueloch po sebe. "Eric Ramírez vyhral súboj, nejako sa ku mne dostala lopta a vystrelil som. Bol to dôležitý gól, ako aj proti Nitre a konečne som sa trafil aj doma. Je jedno, kto je strelec, dôležitá je výhra, ktorá bola zaslúžená. Hrali sme fantasticky, mali sme dosť priestoru, určite aj vďaka vylúčeniu a súperovi sme ho neposkytli, keďže v osobných súbojoch sme boli dôraznejší. Každé víťazstvo je dôležité a toto je určite veľký triumf, keďže Slovan je majster," radoval sa Fábry.

Dunajskej Strede vyhovovala v stretnutí nielen presilovka, ale aj neustála otvorená hra Slovana, ktorý sa stále snažil útočiť a dával domácim veľa priestoru. Aj vďaka tomu sa DAC dostáva tam, kde bol na začiatku sezóny - na víťaznú vlnu. "Vypadli sme z EL a následné sme mali v rýchlom slede tri zaváhania. Už v minulom kole sme ale nadviazali na to, čo sme hrali v minulej sezóne. Teraz máme z dvoch stretnutí šesť bodov a dostávame sa tam, kde chceme byť," povedal Koštrna, ktorý si v stretnutí nasadil aj kapitánsku pásku. "Znamená to veľa. Je to ale iba páska a aj iní by si ju zaslúžili. Ťaháme totiž za jeden povraz a sme jedno mužstvo," uzavrel pre ProFutbal.sk Kristián Koštrna.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk