ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kozák s ťažkým srdcom na divákov. Ljubičič: Rozhodla penalta a málo skúseností
zdroj: dac1904.sk

Kozák s ťažkým srdcom na divákov. Ljubičič: Rozhodla penalta a málo skúseností

Slovan Bratislava naposledy inkasoval päť gólov pred viac než dekádou. V máji 2009 mu toľkoto kúskov nasúkal Ružomberok. V nedeľu na Deň Ústavy Slovenskej republiky však rovnaký počin doma zopakovala Dunajská Streda a šokovala tak fortunaligového majstra. V domácej MOL Arene sa zrodilo presvedčivé víťazstvo DAC-u 5:2 a "belasí" tak prvý raz v rámci ligovej sezóny 2019/2020 nezískali ani bod.

Z tohto počinu boli viacerí aktéri bez slov, a to vrátane trénera Jána Kozáka mladšieho"Dnes by tu mal sedieť niekto iný miesto mňa. Padlo veľa gólov, a to je všetko odo mňa," zneli prvé slová lodivoda Slovana na pozápasovej tlačovej konferencii. V stručnosti tak po novom hlavný kouč Bratislavčanov zhodnotil nevydarený duel jeho zverencov. Oproti predošlým šiestim ligovým stretnutiam, v ktorých Slovan neprehral, bol rozdiel jasný. "V efektivite, samozrejme," dodal opäť stručný Kozák.

Na tlačovej konferencii bol Ján Kozák ml. jasne nespokojný s výsledkom. (foto: skslovan.com)
Na tlačovej konferencii bol Ján Kozák ml. jasne nespokojný s výsledkom. (foto: skslovan.com)

Správne či nie?

Pri zhrnutí kľúčových momentoch duelu však zistíme, že faktorov bolo viac a za kľúčové situácie sa dajú označiť dve. Tá z 18. minúty, keď po páde Mohu v šestnástke rozhodca odpískal pokutový kop pre hostí, ktorý premenil Andraž Šporar na 1:0. Druhý moment bol iba obrátenou mincou a vrátením požičaného. Faul Joeriho de Kampsa vo vlastnom pokutovom území znamenal penaltu v prospech domácich a navyše aj vylúčenie Holanďana. Obidva verdikty však boli sporné, a to aj z pohľadu "belasých".

"Bol to celkom zaujímavý zápas. Vyhrávali sme 1:0, no nevedeli sme to ubrániť. Oni následne mali penaltu. Tá bola asi správna ale červená karta neviem za čo bola," hodnotil úprimne záložník Slovana a niekdajší hráč žlto-modrých Marin Ljubičič. Následne pokračoval v názore na výkon arbitrov, aj rozhodujúce faktory duelu. "Rozhodca neviem, bolo to 50 na 50, či mal dať tú kartu. Rozhodla jedenástka a červená karta. Oni potom útočili a všetko zrazu išlo do bránky. Taký je futbal, nedá sa nič robiť," doplnil Chorvát v hodnotení stretnutia.

Napriek tomu, že Šporar skóroval, netešil sa z víťazstva. (foto: skslovan.com)
Napriek tomu, že Šporar skóroval, netešil sa z víťazstva. (foto: skslovan.com)

Spomínanú situáciu z 36. minúty videli ako spornú aj iní hráči. "Penalta to asi bola, pri karte si nie som istý. Pravidlo tuším je, že obranca musí stiahnuť hráča za dres, to ale Joeri neurobil. Rozhodca napriek tomu dal červenú kartu. Sme veľmi sklamaní," vyjadri sa strelec úvodného gólu zo Slovinska Šporar. Naňho vzápätí nadviazal aj Dominik Greif. "Nedohrali sme súboj v šestnástke a ku lopte sa dostal Eric Ramírez, bola tam odrazená lopta a trochu si to súper hodil. Neviem, či to bola taká príležitosť, aby z nej bola červená karta, ale asi áno. Zápas sa mi ťažko hodnotí, po červenej karte sa nám celkovo zle hralo," myslel si bratislavský gólman.

Ťažký program či sklamanie z tribún

Slovan to napriek tomu, že dohrával v desiatich, mohol podľa Ljubičiča ešte zvrátiť. Postrádal však podľa neho faktor, ktorý by nemal a jeho slová trochu prekvapili. "Akonáhle bolo 3:2, mali sme upokojiť hru a nehrať všetko dozadu. Mohla byť aj remíza, ale chýbali nám na to skúsenosti. Prehrali sme, no stále máme pred sebou veľa zápasov," dodal na záver Ljubičič a pobral sa do kabíny slovanistov.

Tí sa ešte vo štvrtok tešili z postupu do skupinovej fázy Európskej ligy po ťažko vybojovanom výsledku na pôde PAOK-u Solún. Aj to si však zrejme vybralo svoju daň. "Program je ťažký, dva mesiace ideme stále a dovolenka bola krátka. Pre niektorých ešte viac, ak mali reprezentačné povinnosti a aj väčšie tímy majú problémy hrať takéto náročné programy," doplnil Greif.

Diváci v MOL Arene sa predviedli nielen neustálym povzbudzovaním. Vyčítavé slová adresoval publiku aj Kozák. (foto: dac1904.sk)
Diváci v MOL Arene sa predviedli nielen neustálym povzbudzovaním. Vyčítavé slová adresoval publiku aj Kozák. (foto: dac1904.sk)

Ku spomenutému úspechu, ktorý táto prehra trochu zatienila, zablahoželalo vedenie DAC-u Slovanu po stretnutí. Napriek tomu mal Slovan na domácich ťažké srdce, a to aj pre správanie sa žlto-modrých priaznivcov. "Niektoré veci si nechám pre seba, na tribúnach som však voči Slovanu nevidel žiaden rešpekt. Mňa tam obliali pivom, som preto okrem výsledku sklamaný aj z tribúny," reagoval Kozák na otázku maďarských novinárov o protimaďarských pokrikoch, ktoré zazneli z tábora hostí. K ním ešte nekompromisne dodal: "Protimaďarské veci na mňa neskúšajte. Moja bývalá manželka je napoly Maďarka, mama vie po maďarsky, takže skôr by sa malo písať o tom, čo som spomenul."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk