ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dva európske zápasy na Tehelnom poli zatvorené? Slovan reaguje
zdroj: facebook/ŠK Slovan Bratislava

Dva európske zápasy na Tehelnom poli zatvorené? Slovan reaguje

Po vyžrebovaní skupín Európskej ligy sa kluby dohodli aj na programe zápasov. Slovan Bratislava začne na domácom ihrisku proti tureckému veľkoklubu Besiktas Istanbul. Podľa zákulisných, zatiaľ oficiálne nepotvrdených informácií by sa zápas mal hrať pred prázdnymi tribúnami.

Zápas s Besiktasom je na programe 19. septembra o 21.00 hod., podľa našich informácií je však už takmer s určitosťou isté, že Tehelné pole zostane na tento výnimočný zápas pre fanúšikov zatvorené. Belasí tak majú pykať za viacero previnení, medzi ktoré patria aj politické či nenávistné pokriky z tribún počas kvalifikácie. Trest však musí ešte potvrdiť Európska futbalová únia (UEFA). Bratislavský klub sa zatiaľ odmieta k téme vyjadriť, pokiaľ nie je situácia definitívne uzavretá.

Fanúšikov však poriadne prekvapil status na sociálnej sieti, ktorý zverejnil anglický klub Wolverhampton Wanderers. Podľa informácií na oficiálnom facebookovom konte účastníka Premier League totiž UEFA udelila belasým trest až na dva zápasy, čím by fanúšikovia v Bratislave prišli o dva z troch veľkých európskych stretnutí. To by znamenalo, že sa belasí priaznivci nedostanú na významné stretnutia proti tureckému veľkoklubu ani účastníkovi Premier League, ostal by im len duel s portugalským klubom SC Braga.

Slovenský účastník sa však voči statusu anglického protivníka ohradil: „Informácia, ktorú zverejnil anglický klub, sa nezakladá na pravdivom základe. Klub medializovanú situáciu intenzívne rieši, a včas sa k nej vyjadrí. Prosíme ale fanúšikov, aby nebrali do úvahy informáciu publikovanú na facebooku anglického klubu,“ upozornil svojich fanúšikov na sociálnej sieti Slovan.

Program skupinovej fázy Európskej ligy

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk