ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rozčarovaný Totti hrozí odchodom z AS Rím
zdroj:

Rozčarovaný Totti hrozí odchodom z AS Rím

Taliansky futbalový reprezentant Francesco Totti hrozí svojmu tímu AS Rím odchodom

Taliansky futbalový reprezentant Francesco Totti hrozí svojmu tímu AS Rím odchodom. Je nespokojný, že mužstvo nebojuje o najvyššie priečky v domácej súťaži, vypadlo z Ligy majstrov a neprebojovalo sa ani do pohára UEFA.

Jednou z príčin neúspechov Rimanov sú výmeny trénerov, Fabia Capella nahradil po odchode do Juventusu Cesare Prandelli, ktorý sa funkcie vzdal pre zdravotné problémy svojej manželky. Súčasným trénerom je Luigi del Neri, ktorý nahradil Rudiho Völlera. Bývalý hráč AS a mnohonásobný nemecký reprezentant od mužstva odišiel, lebo stratil rešpekt hráčov.

"Nebaví ma hrať za tím, ktorého sa po Vianociach už všetko podstatné netýka," povedal 28-ročný reprezentant pre Il Messaggero. "Som spokojný so skladbou mužstva, ale nehráme tak, ako ja očakávam. Teraz požadujem od vedenia, nech ma oboznámi, aké má ciele do budúcnosti."

Na otázku kam by v prípade prestupu šiel, odpovedal Totti: "Určite by som nešiel k rivalom do Lazia alebo Juventusu, prvé na zozname by bolo zahraničie."

Francesco, rodený Riman, bol považovaný za symbol AS, ale postoj fanúšikov k nemu sa čiastočne zmenil. "Potom ako sme prehrali s Udinese, napadli ma v meste, nadávali mi do žoldnierov a milionárskych playboyov. Kričali na mňa: 'Rozmýšľaš nad prestupom do iného klubu? Tak sa ber!"

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Osasuna

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk