ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Veselý doplatil na zlé výsledky, v Podbrezovej skončil
zdroj: Lukáš Urbašík

Veselý doplatil na zlé výsledky, v Podbrezovej skončil

Mali patriť medzi ašpirantov na popredné priečky, no po úvodných šiestich kolách II. ligy im patrí až desiate miesto v tabuľke. Aj preto vedenie FK Železiarne Podbrezová odvolalo z funkcie trénera Vladimíra Veselého. Rodák zo Žiliny sedel na lavičke "železiarov" presne v dvadsiatich zápasoch.

Veselý sa kormidla v Podbrezovej ujal na začiatku uplynulej zimnej prípravy, v klube však vydržal iba osem mesiacov. S tímom totiž prv vypadol z Fortuna ligy a následne mu nevyšiel ani štart v II. lige. Celkovo zaznamenal so Stredoslovákmi len 4 víťazstvá, 6 remíz a až 10 prehier. V aktuálnej sezóne má mužstvo na konte dve víťazstvá a štyri prehry. Definitívne rozhodnutie o odvolaní Veselého z funkcie prišlo po ostatnej domácej prehre s rivalom z Banskej Bystrice (0:2). "Trénerovi ďakujeme za odvedené služby a prajeme mu veľa úspechov v športovom, ale aj osobnom živote," píše sa na klubovom webe Podbrezovej.

Jozef Mores
Podbrezovú povedie dvojica Jozef Mores - Martin Poljovka (foto: TASR)

Hľadanie nového šéfa lavičky netrvalo dlho, mužstvo povedie dvojica Jozef Mores a Martin Poljovka. Mores už v Podbrezovej pôsobil v rokoch 2012 až 2014 a 2015 až 2019 ako koordinátor mládeže, v jarnej časti sezóny 2014/2015 dokonca doviedol ako hlavný tréner klub k záchrane vo Fortuna lige. Poljovka v klube pôsobí od sezóny 2017/2018, prv bol asistentom Mareka Bažíka pri staršom doraste, v minulej sezóne sa stal hlavným trénerom tímu U19. Zvyšok realizačného tímu zostáva nezmenený, asistentom bude naďalej Erik Havrila, trénerom brankárov Tomáš Čechovič.

Nových kormidelníkov čaká náročný štart vo funkcii. Úvodný zápas odohrajú už v stredu 28. augusta na pôde OŠK Rudňany, v rámci 2. kola Slovnaft Cup-u. V II. lige sa následne Podbrezová predstaví v sobotu 31. augusta na pôde zatiaľ nezdolaného lídra tabuľky z Dubnice.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk