ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Haraslín blízko veľkého prestupu. V Španielsku by si zahral po boku iného Slováka
zdroj: Róbert Fritz

Haraslín blízko veľkého prestupu. V Španielsku by si zahral po boku iného Slováka

Zmení Lukáš Haraslín svoje klubové pôsobisko? Posledné správy z Poľska naznačujú, že by sa tak mohlo stať už čoskoro. Reprezentačný krídelník, ktorý si oblieka dres Lechie Gdaňsk, sa údajne ocitol v hľadáčiku nováčika La Ligy a veľký prestup je na spadnutie.

Tamojšie periodikum Dziennik Baltycki referuje o záujme tímu RCD Mallorca, ktorý má rokovať práve so severopoľským mužstvom o transfere Slováka. "Jednania trvajú už približne dva týždne. Prestupové okno je otvorené do 2. septembra a nie je vylúčené, že Haraslín vymení Poľsko za slnkom zaliate Španielsko. Obidve strany však musia dospieť k dohode. Podľa našich informácií Lechia nepustí Lukáša preč za menej ako tri milióny eur," píše vo svojom článku spomenuté médium.

Budúcnosť Haraslína sa intenzívne riešila už počas ostatných prestupových období. Vtedy mali prejaviť záujem francúzsky Dijon, talianska Bologna či turecký Galatasaray. Potenciálne prestupy však stroskotali aj pre pokračujúce zranenia niekdajšieho hráča Slovana Bratislava. Teraz je najväčším adeptom na jeho zisk práve spomenutý klub z Baleárskych ostrovov. Jeho dres si oblieka ďalší Slovák - stopér Martin Valjent, s ktorým by sa Haraslín mohol v prípade prestupu stretnúť.

Dvadsaťtriročný futbalista je súčasťou Lechie už od roku 2015 a platný kontrakt s ňou má stále až do konca júna 2021. Mladé perspektívne krídlo nastrieľalo za tím z Gdaňsku v 101 súťažných stretnutiach 13 gólov a postupne sa rodák z Bratislavy dostáva aj do "áčka" reprezentácie SR, za ktorú už stihol Lukáš Haraslín aj skórovať.


Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lechia Gdaňsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk