ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bernát skóroval aj na Slovane, radosť mu zobral rozhodca. Šláger rozhodli penalty
zdroj: MŠK Žilina

Bernát skóroval aj na Slovane, radosť mu zobral rozhodca. Šláger rozhodli penalty

Keďže 29-gólový topkanonier z minulej sezóny Andraž Šporar presedel celý zápas na lavičke Slovana, rovnako ako drvivá väčšina z úspešného tímu v Európe, zrak štatistov sa uprel na súčasného najlepšieho strelca Fortuna ligy Jána Barnáta.

Osemnásťročný objav úvodu sezóny skóroval vo všetkých zápasoch s výnimkou domáceho súboja s Trenčínom, minulý týždeň proti Nitre sa do čierneho trafil dokonca dvakrát. V nedeľu predsa len rozvlnil aj sieť Dominika Greifa zo Slovana, avšak jeho gól zo 63. minúty neuznal rozhodca Filip Glova pre údajný faul Róberta Boženíka. „Zakryl si stopéra, z môjho pohľadu to vyzeralo ako čistý súboj. Rozhodca asi videl nejaké ruky a posúdil situáciu ako faul. Škoda toho. Keby sme prehrali, asi by ma to štvalo viac, ale napokon sme gól dali a je jedno, či som ho dal ja, alebo niekto iný,“ poznamenal Ján Bernát, na ktorého verejnosť pre skvelé štatistiky vyvíja logický tlak. „Možno je ten tlak na mňa po pár góloch trochu vyšší, ale myslím si, že mi to pomáha. Učím sa nepripúšťať si to. Rád cítim ten pocit, že odo mňa ľudia niečo očakávajú. Chcem pomáhať mužstvu, ale góly nie sú pre mňa najpodstatnejšie. Zápas proti Slovanu, na krásnom štadióne a pred výbornými divákmi, bol pre mňa výbornou skúsenosťou,“ dodal pre ProFutbal.sk mladý stredopoliar.

„Tento zápas mu musí nastaviť zrkadlo,“ povedal Kentoš na margo Jána Bernáta po zápase.

Kontroverznú situáciu nevedel prijať ani faulujúci Boženík. „Bola to vysoká lopta do šestnástky, Bajrić sa chcel cezo mňa dostať k lopte, ale ja som si ho na chrbte podržal, prikryl som si ho a sklepol loptu Jánovi Bernátovi, ktorý dal pekný gól. Rozhodca tam videl faul a odpískal to, ale neviem... Ja si myslím, že tam faul nebol, podľa mňa išlo o normálny súboj s protihráčom. Ale nechcem to hodnotiť, ak to rozhodca odpískal, asi to faul bol,“ mávol rukou 19-ročný útočník, ktorý napokon so získaným bodom vyjadril spokojnosť. „Vstup do sezóny nám vyšiel a tešíme sa, že ani po tomto zápase sme ešte stále neprehrali. Prvý polčas Slovan dominoval, bol lepší na lopte a vypracoval si šance. Druhý polčas sme ale zlepšili hru, zatlačili sme ho. Mali sme viac šancí, neuznali nám gól, plus sme premenili penaltu. Takže podľa mňa spravodlivá remíza,domnieva sa druhý najlepší kanonier minulej sezóny.

Slovan Bratislava - Žilina (Dávid Strelec, Dominik Holec)
Keď rozhodca Glova odpískal penaltu pre Slovan, hráči Žiliny ho okamžite obkolesili. Holec obhajoval situáciu tým, že najskôr zasiahol loptu. (foto: TASR)

Slovan mal dostatok šancí na viac gólov, napokon jediný zásah zaznamenal v prvom polčase Ratao, ktorého síce po zlom zahraní pokutového kopu vychytal Dominik Holec, svoj pokus ale napokon dorazil do brány. Opora defenzívy Žiliny v súboji predtým zostrelila Dávida Strelca, po odpískaní penalty sa čertila. „Bola to nešťastná malá domov, pri ktorej som bol ale bližšie k lopte ako hráč Slovana. Aj som loptu zahral, ale pán rozhodca sa rozhodol odpískať penaltu. Asi tak posúdil následný kontakt s hráčom. Ja tu však nie som od toho, aby som posudzoval jeho výroky. V tom momente mnou lomcovali emócie, ale on je pánom na ihrisku a musel som sa s tým zmieriť. Mrzí ma, že aj keď som penaltu chytil, nepodarilo sa mi lepšie upratať loptu preč a z dorážky som inkasoval. Ale taký je futbal,“ poznamenal brankár Žiliny a dodal: „Išli sme sem s pokorou a rešpektom k súperovi. Chceli sme spraviť maximum pre dobrý výsledok, čo sme na ihrisku ukázali. Slovan má svoju kvalitu, môžu hrať o čelo ligy aj s lavičkou. Sme radi aj za bod.“

Jaroslav Kentoš (Žilina)
Tréner Jaroslav Kentoš bol koniec-koncov so získaným bodom spokojný. (foto: TASR)

O niečo nespokojnejší bol tréner Jaroslav Kentoš, ktorý sa prizeral v prvom dejstve dominancii domáceho tímu. „Prvý polčas sa nám nevydaril, hrali sme s priveľkým rešpektom, bez odvahy. To som chlapcom vyčítal aj v polčasovej prestávke. Spravili sme zmeny v rozostavení, ktoré boli na prospech tímu. Vyzdvihol by som mladého Mysloviča, ktorý podal solídny výkon a veľmi nám pomohol,“ povedal na tlačovej konferencii. Na otázku ProFutbal.sk, či považuje základnú jedenástku za chybnú, reagoval: „Nefungovalo to podľa predstáv. Narovinu musím povedať, že sme mali problémy s krajmi obrany, v týždni sa zranil Braňo Sluka a Kiko Vallo bol po zranení. Chceli sme Filipa Kašu vysunúť viac doprava, ale keď sme Demiriho posunuli na kraj a Valla naspäť, hráči sa cítili komfortnejšie. Chceli sme stabilizovať stred poľa, ktorý proti Nitre fungoval a nechcel som meniť veľa postov naraz. Bohužiaľ, ukázalo sa, že iná alternatíva bola lepšia,“ uzavrel po stretnutí žilinský kormidelník.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk