ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Otrísal vyhodený zo Senice, s Podbrezovou  chce zabojovať o postup
zdroj: Lukáš Urbašík

Otrísal vyhodený zo Senice, s Podbrezovou chce zabojovať o postup

Podbrezová bola pred začiatkom druhej ligy ako vypadnutý fortunaligista považovaná za najväčšieho favorita na opätovný postup medzi elitu, no jej nepresvedčivé výkony v úvode sezóny tomu zatiaľ nenasvedčujú.

Futbalisti Podbrezovej hovorili pred sezónou o jasnom cieli, ktorým je okamžitý návrat do najvyššej súťaže, pohľad na tabuľku však značí niečo iné. Hoci sa odohralo ešte len šesť kôl, „železiari“ sú momentálne veľmi ďaleko od postupových pozícií, až na desiatej priečke. Vedenie tímu okamžite začalo reagovať, mužstvo opustil skúsený stredopoliar Dávid Leško a prišli tri nové posily. Do tímu priviedli mladého Macedónčana Kristijana Trapanovského, z poľskej ligy pribudol skúsený Martin Pribula a zo Senice defenzívny univerzál Erik Otrísal

Erik Otrísal si musel po vyhadzove v Senici hľadať nový klub (foto: Lukáš Urbašík)

Spomedzi transferov najviac zarezonoval posledný menovaný. Erik Otrísal prišiel do Podbrezovej za dramatických okolností, po nezhodách v klube, v ktorom futbalovo vyrastal. „Nastali komplikácie, nejaké nezhody na moju osobu a jednoducho som bol vyhodený a bol som nútený si hľadať nový klub. Podbrezová sa expresne rýchlo ozvala a spravili sme prestup,“ priblížil 23-ročný zadák, ktorý sa nechcel bližšie vyjadrovať o problémoch na Záhorí.

Práve mladý obranca by mal byť jedným zo stavebných pilierov, ktoré budú podopierať Podbrezovú na ceste nahor. Hneď vo svojom prvom zápase proti Banskej Bystrici dostal od trénera Vladimíra Veselého šancu, odohral celé stretnutie, no s neúspešným koncom. „Chceli sme tento zápas zvládnuť, no bohužiaľ sme ho nezvládli. Teraz však už musíme toto stretnutie zahodiť za hlavu a v Dubnici musí nastúpiť na ihrisko úplne iný tím,“ zhodnotil Erik Otrísal stručne svoje dojmy z prvého duelu v drese Podbrezovej, ktorý jeho nový tím prehral 0:2.

Výkony Podbrezovej sú v úvode sezóny veľkým sklamaním (foto: Lukáš Urbašík)

Napriek nevydarenému úvodu sezóny sa v Podbrezovej nechcú vzdať postupových ambícií. „Samozrejme, že máme stále ambíciu vyhrať ligu. Chceme túto polsezónu hrať na vrchných priečkach, aby sme v tej druhej polovici ešte mali šancu postúpiť . Určite sa chceme zlepšovať, no musíme predvádzať úplne iné výkony ako doteraz,“ uvedomuje si nová defenzívna posila Stredoslovákov.

Druhým novicom, ktorý si odbil svoj debut proti Banskej Bystrici, bol stredopoliar Martin Pribula. Ten prišiel do mužstva ako voľný hráč z poľského Zaglebie Sosnowiec. Pri otázke, ako sa mu v Podbrezovej páči, odpovedal úplne jasne: „Myslím, že už bolo dosť tých slov, ako je tu v Podbrezovej pekne. Podľa mňa už treba začať vyhrávať, treba sa sústrediť na výsledky. To je základ. Musíme začať niekde úplne od základov a zabudnúť na to všetko. Rozprávame sa o tom celý čas, hľadáme nejaké východiská. Možno to chce len čas, aby to do seba všetko zapadlo.“

Martin Pribula
Martin Pribula sa pri svojom debute dostal na ihrisko až v samotnom závere (foto: Lukáš Urbašík)

Po ďalšej prehre nebolo do reči ani najskúsenejšiemu Podbrezovčanovi Miroslavovi Viazankovi, ktorý sa snažil hľadať príčiny slabých výkonov. „Chlapci sa snažia, robia čo môžu, ale chýba nám nejaká taká ľahkosť a v tých rozhodujúcich momentoch je to vidieť,“ načrtol možný problém kapitán „železiarov“.

Po piatkovom neúspešnom zápase bol domáci tréner Vladimír Veselý z výkonu svojho mužstva evidentne rozčarovaný a volal po zmene, ktorá prinavráti Podbrezovú na tie najvyššie priečky. „Určite musíme zmeniť náš prístup, naše myslenie. Máme tu veľmi dobré podmienky, čo si musia chalani vážiť. Musia to vracať na ihrisku, lebo niektorí dostávajú šancu, ale neodvádzajú, čo majú. Ja však verím, že sa to nejakým spôsobom otočí. Uvidíme ako,“ dodal na záver kriticky kouč Podbrezovej.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk