ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sereď po hektickom týždni, tréner Vojneski: Atmosféra v tíme je výborná
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Sereď po hektickom týždni, tréner Vojneski: Atmosféra v tíme je výborná

V zápase medzi Michalovcami a Sereďou sa to najdôležitejšie udialo už v úvodných minútach. Na gól Clebera Silvu odpovedal domáci obranca Matúš Vojtko a od sedemnástej minúty takmer 1500 divákov márne čakalo na rozhodujúci presný zásah. K tomu boli, nečakane, bližšie hosťujúci hráči.

Doma musia hrať lepšie

Zemplínčania nezachytili úvod stretnutia, no na inkasovaný gól z deviatej minúty dokázali rýchlo odpovedať. Hosťom remíza evidentne vyhovovala, keďže už od prvého polčasu hru zdržiavali a kúskovali. „Je to pravda, nám sa to síce nepáčilo, no faktom je, že sme na to nedokázali reagovať. Súper kúskoval hru a kvôli tomu sme sa nedostali do tempa. Škoda, že sme nemali väčšiu rozvahu v predfinálnej fáze. Výkon nebol zlý, chlapci sa snažili, ale niektoré situácie musíme vyriešiť lepšie,“ okomentoval domáci tréner Anton Šoltis a na margo zdržiavania zo strany hostí stredopoliar Jozef-Šimon Turik dodal: „Je to síce nefutbalové, no účel to splnilo. My sa musíme pozerať na seba. V závere bol totiž súper viac na lopte a my sme sa báli o výsledok. Doma musíme hrať lepšie.“

Matúš Vojtko strieľa gól
Jediný gól Zemplínčanov zaznamenal netradičný strelec Matúš Vojtko (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Väčšiu radosť zo zisku bodu tak mali jednoznačne futbalisti Serede. „Určite áno, každý vie, že z Michaloviec sa body nosia ťažko. Vzhľadom na priebeh sme možno mohli uhrať aj viac, ale sme spokojní aj s bodom,“ potvrdil obranca Tomáš Hučko, ktorého slová zdupľoval i tréner Slavče Vojneski: „Domáci hrali dobre, nenechali nám veľa priestoru, neustále nás atakovali. Rýchlo sme sa síce ujali vedenia, no po zbytočnej chybe sme inkasovali. Žiaľ, bol to identický gól, aký sme dostali aj s Nitrou či Slovanom. Musíme si to pozrieť a vyvarovať sa tomu. V posledných sekundách sme mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, nevyšlo to. Remíza je ale pre nás dobrá, bod z ihriska Michaloviec sa počíta.“

Žiadny problém

Počas uplynulých dní zažili v Seredi poriadne hektické obdobie. Ako sme vás aj na našom portáli informovali, káder opustila skúsená dvojica Martin Sus a Ľubomír Michalík, skončil i športový riaditeľ Roman Čavojský. „Povedali sme si, ža napriek všetkému musíme ísť ďalej a držať spolu. Dnes sme sa zomkli a zápas sme zvládli. Osobne by som sa k tomu nerád vyjadroval, chalani niečo povedali do médií, ja sa v tom nechcem vŕtať,“ odvetil na otázku o aktuálnej situácii 33-ročný Hučko, ktorý nastúpil s kapitánskou páskou na ramene.

Samozrejme, otázkam sa nevyhol ani tréner Slavče Vojneski, ktorý bol podľa slov odídených hlavným dôvodom ich rozhodnutia. „S pánom Čavojským sme vždy mali dobrý vzťah a stále aj máme. Nerozišli sme sa v zlom. Jeho vyhlásenie nekorešponduje s tým, prečo odišiel z klubu. Osobne si nemyslím, že je zlé, ak chceme určité veci sprofesionalizovať. Pán Čavojský mi sám zavolal a oznámil mi, že musí odísť. Tak to bolo. Je to jeho osobné rozhodnutie,“ vyjadril sa macedónsky kormidelník na adresu bývalého športového riaditeľa. 

Štyridsaťpäťročný tréner dodal, že vzťahy medzi ním a hráčmi sú absolútne bezproblémové. „Nie je tu žiadny problém. Rozprával som sa s hráčmi a do očí mi povedali, že sú s mojou prácou v klube spokojní. Atmosféra je dobrá, o tom vás môžem ubezpečiť. Nebudem komentovať slová Ľuba Michalíka, je to jeho rozhodnutie, že opustil klub. V minulosti som pracoval s veľkými hráčmi, ktorých trhová hodnota sa dnes pohybuje v miliónoch, môžete sa ich opýtať na moju prácu. Opakujem, nemáme absolútne žiadny problém, s hráčmi pravidelne komunikujeme. Ak budú bojovať za naše farby tak, ako bojovali dnes, žiadny problém ani nenastane,“ uzavrel Vojneski.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk