ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pohronie dostalo lekciu od Trenčína, Tesák: Sme niekde inde ako ostatné mužstvá
zdroj: Lukáš Urbašík

Pohronie dostalo lekciu od Trenčína, Tesák: Sme niekde inde ako ostatné mužstvá

Futbalisti AS Trenčín vyškolili v sobotnom zápase šiesteho kola Fortuna Ligy nováčika z Pohronia a nesú sa na víťaznej vlne. Domáci hráči Pohronia nenašli recept na výbornú trenčiansku ofenzívu, no napriek prehre zostávajú pozitívne naladení a dúfajú v zlepšenie.

Trenčianski futbalisti sa po nevydarenom úvode sezóny rozbehli naplno, vyhrali štvrtý súťažný zápas po sebe a v neúplnej tabuľke poskočili už na tretie miesto. Víťaznú, aj gólovú premiéru zažil pri svojom návrate pod Čákov hrad krídelník Gino van Kessel. Holandský futbalista sa dostal na ihrisko v druhom polčase a v 85. minúte uzavrel skóre duelu na konečných 4:0 pre hostí. „Som šťastný, že som späť v Trenčíne, mám tu pekné spomienky. Je vždy skvelé skórovať hneď v prvom zápase. Síce to nie je môj prvý gól za Trenčín, ale prvý po mojom návrate, takže som šťastný," povedal trenčiansky krídelník, ktorý prišiel na hosťovanie z Trnavy. 

Trenčania dominovali v osobných súbojoch (foto: Lukáš Urbašík)

Holanďan sa na ihrisko v Žiari nad Hronom vrátil po dvoch týždňoch, keď v štvrtom kole bol pri remíze Trnavy s Pohroním. Teraz sa vrátil do Žiaru už ako hráč Trenčína a mohol sa tešiť nielen víťazstva, ale aj z predvedenej hry. „Na ihrisku som sa cítil dobre, poznám ho, bol som tu pred dvoma týždňami. Vedeli sme, že tu včera bol silný dážď, ale to nám hralo do kariet, lebo my vždy chceme hrať pekný futbal po zemi, s prudkými prihrávkami, čo ste nakoniec aj dnes mohli vidieť. Takýmto spôsobom chceme hrať a takto môžeme dávať aj množstvo gólov,“ povedal spokojný Van Kessel.

Skvelý zápas pre Trenčín podčiarkol aj fakt, že po prvýkrát v sezóne si udržali čisté konto, z ktorého mal pochopiteľne radosť aj brankár hostí Igor Šemrinec. „Je super mať čisté konto, trošku som bol v závere nervózny, že sme tam zbytočne vymýšľali, ale potešilo ma to, že sme neinkasovali,“ povedal po zápase trenčiansky gólman, ktorý následne zhodnotil aj celý zápas: „Bol to pre nás výborný zápas. Bolo veľmi dôležité, že sme strelili prvý gól už na začiatku. Potom som sa ale trochu obával, lebo sme nepremenili dosť veľa šancí na druhý gól a mohlo sa nám to aj vypomstiť. Následne sme však strelili druhý gól a povedali sme si, že nemôžeme len brániť, ale musíme sa ďalej tlačiť do brány a streliť aj tretí gól, čo sa nám podarilo.“

Obrana Pohronia mala problémy s rýchlymi hráčmi Trenčína (foto: Lukáš Urbašík)

Hráči Pohronia opúšťali ihrisko so sklonenými hlavami a predvedený výkon určite nezodpovedal ich očakávaniam. Trenčín bol oproti domácim rýchlejší, efektívnejší, čo po zápase chlapsky priznal aj skúsený krajný obranca žlto-modrých Lukáš Tesák: „Myslím, že Trenčín dnes vyhral úplne zaslúžene, ukázal veľkú kvalitu. My sme prvý polčas absolútne nezvládli, prehajdákali sme ho, strašne neskoro sme boli pri hráčoch, zle sme dostupovali a potom bol, samozrejme, problém so zachytávaním rýchlych hráčov. Trenčín dnes naozaj zaslúžene vyhral a treba im pogratulovať.“

Domácich hráčov mohol mrzieť najmä skorý gól, ktorý inkasovali už v piatej minúte z kopačky Anteho Roguljića po tom, čo sa chorvátsky futbalista presadil z priameho kopu. „Keď dostaneme gól v piatej minúte, tak sa potom hrá veľmi ťažko proti takému súperovi. Samozrejme, že nám potom aj dochádzajú sily, aj ihrisko bolo dnes trochu ťažké, včera bolo celé pod vodou, bola tu veľká búrka, ale ako som povedal, Trenčín vyhral zaslúžene. V druhom polčase sme trošku viac pridali, ale bohužiaľ, v tej finálnej fáze nám to stále hapruje. Pokiaľ sa potom takí kvalitní hráči dostanú do rýchlych protiútokov, tak to dokážu využiť. Mrzí ma však, že sme dnes dostali toľko gólov zo štandartiek, čo nebolo u nás zvykom. Dúfam, že táto facka nám dnes pomôže a v Seredi to napravíme,“ načrtol herný problém svojho mužstva Lukáš Tesák. 

Trenčín mal v zápase veľkú hernú prevahu (foto: Lukáš Urbašík)

Nováčik súťaže dostal na úvod sezóny mimoriadne ťažkých súperov, po majstrovi a vicemajstrovi sa musel popasovať aj so silnou Trnavou a v sobotu s ofenzívne ladeným Trenčínom, v ktorom hrá množstvo kvalitných legionárov. „My sme ešte stále niekde inde ako ostatné mužstvá, stále sa učíme, ale myslím, že odvádzame kus dobrej roboty, aj vzhľadom na to, že sa nemôžeme porovnávať s takými súpermi, proti ktorým hráme. Sme tu len prvý rok a dúfame, že sa budeme ďalej zlepšovať. Teraz prišiel nový tréner, ktorý nám určite dodá viac sebavedomia a nezostáva nám nič iné len tvrdo pracovať. Ešte tvrdšie ako doteraz a snáď sa to otočí,“ uzavrel odhodlane defenzívny líder nováčika.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk