ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hráčky Banskej Bystrice nevycestujú na zápas. Bardejov: Nechcú utŕžiť ďalší výprask!
zdroj: facebook/Partizán Bardejov Ženy

Hráčky Banskej Bystrice nevycestujú na zápas. Bardejov: Nechcú utŕžiť ďalší výprask!

Mimoriadne zvláštna situácia nastala v najvyššej ženskej súťaži na Slovensku. Hráčky Dukly Banská Bystrica nevycestujú na zápas do Bardejova, ako dôvod uviedli početné zdravotné problémy v tíme. Podľa názoru ich súperiek z východného Slovenska je však pravda niekde inde.

Nová sezóna najvyššej ženskej súťaže odštartovala minulý víkend. Dva najsilnejšie slovenské výbery ŠK Slovan Bratislava a Partizán Bardejov hneď v prvé kolo dokázali svoju dominanciu, východniarky zdolali nováčika z Trenčína 10:0 a hráčky z hlavného mesta prestrieľali Banskú Bystricu výsledkom 17:0. Banskobystričanky už na domáci zápas nastúpili iba s trinástimi hráčkami na súpiske. Na zápas 2. kola mali vycestovať práve do Bardejova, kde miestny klub už dlhodobo láka fanúšikov do hľadiska na jarmok a vstupné zdarma. Stretnutie sa však napokon muselo odložiť, hosťujúce družstvo totiž poslalo do Bardejova správu, že nemá dostatok zdravých hráčok a nemôže nastúpiť.

Vzhľadom na úzku súpisku už v úvodnom kole ročníka môže byť dôvod Banskobystričaniek uveriteľný, podľa hráčok Bardejova však hrá rolu v odložení zápasu len strach súperiek. „Vážení športoví priatelia, s poľutovaním vám oznamujeme, že zápas medzi ženami Bardejova a Banskej Bystrice sa neuskutoční. To, o čom sa už dlhšie špekulovalo, sa stalo skutočnosťou. Po tom, čo Banská Bystrica dostala výprask v Bratislave (prehrala 0:17), do Bardejova nepríde. Nechce totiž utŕžiť ďalší výprask. Napriek tomu, že sme vynaložili nemalé úsilie, aby sme vás prilákali na jarmočný futbal (letáky, plagáty, pozvánky, buletíny, tombola, a pod.) súper na zápas 2. kola (DRUHÉHO) nepríde. Oficiálne klub zo stredného Slovenska oznámil, že na zápas nevycestuje z dôvodu nedostatočného počtu hráčok (zranenia, choroby). Názor si už urobte sami. Mrzí nás, že sa zajtra počas bardejovského jarmoku na štadióne neuvidíme,“ oznámil klub z Bardejova na sociálnej sieti.

Bardejovčanky skončili v minulej sezóne na 2. mieste, o štyri body za slovanistkami, tešili sa však zo zisku ženského pohára. Dukla skončila na predposlednom mieste, o bod pred vypadávajúcim Ružomberkom. Víťaz najvyššej slovenskej ženskej súťaže získa poukážku v hodnote 500 eur na voľný nákup športových potrieb u partnera súťaže, najlepšia strelkyňa získa poukaz v hodnote 200 eur, píše sa na stránke súťaže.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

HOKEJ.sk