ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pohronie s pokutou 1000 eur, zaplatia aj Slovan, Trnava či Nitra. Ščasný s dištancom
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Pohronie s pokutou 1000 eur, zaplatia aj Slovan, Trnava či Nitra. Ščasný s dištancom

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) opäť vystavila viacero stopiek hráčom či trénerom. Taktiež rozdala viaceré pokuty účastníkom Fortuna ligy, II. ligy, ale aj nižších súťaží na Slovensku.

Do kasy disciplinárky prispeje najvyššou sumou nováčik najvyššej súťaže FK Pohronie. Fanúšikovia tímu zo Žiaru nad Hronom sa previnili rasistickými prejavmi v stretnutí 4. kola FL proti Spartaku Trnava (2:2), za čo vedenie stredoslovenského klubu zaplatí 1000 eur. Klubové pokladnice budú ľahšie aj u ďalšej trojice fortunaligistov. Slovan, Trnava a Nitra zaplatia DK SFZ zhodne po 300 eur. Ide o previnenia ako použitie pyrotechniky, vulgárne pokriky, resp. vstup neoprávnenej osoby na ihrisko. Informuje o tom SFZ prostredníctvom najnovšej úradnej správy.

Pohronie aj Trnava prispejú do kasy disciplinárky. (foto: tasr)
Pohronie aj Trnava prispejú do kasy disciplinárky. (foto: tasr)

Konkurenčná Sereď či druholigový Poprad obišli za podobné obvinenia tentoraz iba s pokarhaním. To sa nedá povedať o mužstvách z nižších súťaží. V rámci duelov druhého kola Slovnaft Cupu sa previnil tím ŠK Šoporňa. Pre fyzické napadnutie delegovaných osôb pri odchode z hracej plochy a nezabezpečenie ich bezpečnosti zaplatí Šoporňa disciplinárke až 850 €. Bez finančného trestu sa neobíde ani FK Kamenica nad Cirochou. Za nenastúpenie družstva na stretnutie 2. kola Slovenského pohára proti OFK AGRIFOP Stakčín bude Kamenica ľahšia o 500 €.

Prejdime k hráčskym trestom. Po dvoch obdržaných žltých kartách si v najbližšom stretnutí dres svojho klubu neoblečú Roberto Dias Correia Filho zo Senice či Bálint Szabó zo Šamorína. S odvolaním na skrátenie trestu neuspel Michalovčan Matej Trusa. V Senici si svoj trest neodsedí iba Dias, ale aj tréner Michal Ščasný. Ten v stretnutí proti Ružomberku (2:2) opakovane hodil fľašu s vodou o zem a za svoje správanie si od hlavného arbitra vyslúžil aj červenú kartu. DK SFZ pozastavuje výkon jeho funkcie na jedno súťažné stretnutie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk