ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bol najlepším strelcom slovenskej ligy. Malec putuje do talianskej Serie C
zdroj: viverepesaro.it

Bol najlepším strelcom slovenskej ligy. Malec putuje do talianskej Serie C

Slovenskí fanúšikovia si pamätajú meno Tomáš Malec predovšetkým vďaka sezóne 2013/2014. V najvyššej slovenskej súťaži zaznamenal 14 ligových gólov za AS Trenčín a stal sa najlepším strelcom ligy. Jeho kariérne kroky následne nabrali smer takmer po celej Európe.

Dnes už 26-ročný útočník putoval spod Čákovho hradu na hosťovania do nórskeho Rosenborgu či českej Sigmy Olomouc. Potom pendloval medzi rakúskym LASK-om a opäť po Nórsku v Lillestrome. Jeseň roku 2017 strávil opäť na Slovensku v Dunajskej Strede, aby prakticky hneď potom odišiel do litovského Zalgirisu Vilnius či lotyšského FK RFS. Teraz si trenčiansky rodák opäť našiel nový domov, a to v Taliansku.

Malec sa upísal účastníkovi tretej najvyššej futbalovej súťaže Serie C. Po novom si bude obliekať dres tímu Vis Pesaro dal 1898. "Tomáš je pre nás prvý darček od nášho nového klubového prezidenta Maura Bosca. Do nášho tímu prišiel Slovák s odhodlaním, entuziazmom a vysokými ambíciami. Sme veľmi radi, že prijal našu ponuku okamžite," povedal k jeho príchodu generálny riaditeľ talianskeho klubu Vlado Borozan podľa webu viverepesaro.it.

"Ďakujem fanúšikom za srdečné privítanie. Som šťastný, že môžem pôsobiť v tomto klube. Všetci sú plní očakávaní, ako sa nám podarí naplniť predurčené ciele. Za seba môžem povedať, že v tomto drese vydám zo seba maximum až do poslednej kvapky potu. Už sa neviem dočkať, keď sa stretnem s trénerom a mojimi novými spoluhráčmi,"
zneli po príchode do Serie C slová Tomáša Maleca.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk