ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Róbert Vittek: Aj remíza by pre Slovan bola výhrou. PAOK je samý Brazílčan či Portugalčan
zdroj: TASR

Róbert Vittek: Aj remíza by pre Slovan bola výhrou. PAOK je samý Brazílčan či Portugalčan

Kedysi v takýchto vypätých zápasoch nesmel chýbať na ihrisku, teraz sledoval duel iba z tribúny. Legendárny útočník Slovana Bratislava Róbert Vittek si nenechal ujsť výhru "belasých" proti PAOK-u Solún (1:0) v prvom zápase play-off o účasť v skupinovej fáze Európskej ligy. Z výhry sa tešil rovnako ako vyše 20-tisíc fanúšikov na Tehelnom poli.

Štvrtkový duel totiž pre Bratislavčanov vyznel ako z najkrajšieho sna. Až do nadstaveného času držali remízu 0:0, následne domácich priaznivcov rozjasal víťazným gólom Myenty Abena. Podľa Vitteka sú takéto triumfy najväčším dôvodom na eufóriu. "Ja som bol ako divák počas stretnutia viac-menej v pohode. Záver bol ale aj pre mňa nesmierne emotívny a krásny pre Slovan. Veľmi sa z toho teším, lebo najkrajšie sú presne takéto víťazstvá," opisoval svoju radosť dnes už 37-ročný odchovanec tohto klubu, ktorý si aktuálne užíva futbalový dôchodok.

Tentokrát si už do lopty nekopol. Róbert Vittek si užil zápas Slovana s PAOK-om ako divák. (foto: tasr)
Tentoraz si už do lopty nekopol. Róbert Vittek si užil zápas Slovana s PAOK-om ako divák. (foto: tasr)

Samotný Vittek by však rád bol pri takomto euforickom momente aj na ihrisku. Na otázku médií v mixzóne, či nemal chuť vybenhúť na trávnik, neváhal s odpoveďou ani sekundu. "Samozrejme, že áno. Bolo by úžasné predstaviť sa pred 20-tisíc divákmi. V mojom prípade je to ale minulosť a netreba sa na to pozerať," opisoval bratislavský rodák, ktorému sa celkovo páčila divácka kulisa na takmer vypredanom štadióne. "Takáto atmosféra by bola krásna, keby bola stále a keby pohárová jeseň pokračovala. Ak tak bude, diváci si nájdu cestu na štadión. Je to však zároveň aj dobrá pozvánka na ligu," pokračoval Vittek.

Podľa bývalého vynikajúceho zakončovateľa tímov 1. FC Norimberg, OSC Lille, Ankaragücü či Trabzonspor by bol pre stretnutie príznačný aj nerozhodný stav. O to lepší je tesný triumf "belasých". "Pre Slovan by aj prípadná remíza bola víťazstvom. Vidíme totiž, že PAOK je síce grécke mužstvo, ale s gréckymi hráčmi nemá veľa spoločné. Je to tam samý Brazílčan či Portugalčan a sú to kvalitní futbalisti. Aj deľba bodov by bola zaslúžená, no konečný výsledok je aj o to krajší," skonštatoval Vittek.

Slovan má podľa Vitteka väčšie šance na postup, ako mu sprvu ľudia pripisovali. (foto: tasr)
Slovan má podľa Vitteka väčšie šance na postup, ako mu sprvu ľudia pripisovali. (foto: tasr)

Šampión Fortuna ligy zvládol prvý krok, o týždeň ho však čaká náročná odveta v Grécku. Aké šance má podľa Vitteka Slovan na vytúžený postup do skupinovej fázy EL? "Myslím, že to bude mať nesmierne ťažké. Videl som hrať PAOK proti Ajaxu a musím povedať, že hrali famózne a zaslúžili si postúpiť. Dnes to bol iný PAOK, čo bolo lepšie pre Slovan. Šance vidím 50 na 50 a určite sa aj tam dočkajú búrlivého prostredia. Šanca je ale jednoznačne väčšia, akú Slovanu ľudia dávali predtým. Má gól navyše a môže hrať zo zabezpečenej obrany," domnieva sa 82-násobný reprezentant SR, ktorý si s bratislavským klubom zahral v skupine EL v sezóne 2014/2015.

Na záver rozhovoru sa Vittek pristavil aj pri skvelej bilancii aktuálneho trénera Slovana Jána Kozáka mladšieho. Mimochodom, svojho niekdajšieho reprezentačného spoluhráča. "Desať zápasov a desať výhier, čo viac si tréner môže priať? Poznám ho veľmi dlho ako hráča aj kouča a darí sa mu skvelo. Verím, že pôjde v otcových šľapajách a môžeme byť radi za takýchto mladých trénerov na Slovensku. Aj hra pod ním vyzerá vynikajúco," zakončil svoje rozprávanie Róbert Vittek.

ŠK Slovan Bratislava - PAOK (play off Európskej ligy 2019/2020) (36 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk