ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zemetrasenie v Seredi, skončil aj Michalík. Príčina? Tréner Vojneski, hovorí hráč
zdroj: Róbert Fritz

Zemetrasenie v Seredi, skončil aj Michalík. Príčina? Tréner Vojneski, hovorí hráč

Mužstvo, ktoré príjemne šokovalo slovenskú elitu a v premiérovej sezóne sa prebojovalo medzi majstrovskú vetvu Fortuna ligy, sa pod novým trénerom zo Severného Macedónska definitívne rozpadá. Po obrancovi Martinovi Susovi v mužstve končí v priebehu rozbehnutej sezóny taktiež skúsený stopér Ľubomír Michalík.

Od príchodu nového trénera Slavčeho Vojneskiho prišlo v Seredi k viacerým hráčskym zmenám. Klub opustili už počas leta Jozef Menich (Spartak Trnava), Róbert Richnák (Petržalka), Marek Kuzma (Dubnica), Miloš Lačný (bez klubu), mimo súpisky sú aktuálne aj Martin Mečiar, Omar Aldo Baez či Ľubomír Ulrich, Adam Morong aj brankár Pavol Penksa len zohrievajú lavičku. V množstve zmien sa pokračuje aj po piatom kole, po konci Martina Susa sa s tímom rozlúčila aj najväčšia persóna Ľubomír Michalík. Ten absolvoval doteraz všetky stretnutia v základnej zostave. „Hlavnou príčinou, prečo už v Seredi nie som, je tréner Vojneski. On si to tak želal a ja to rešpektujem,“ poznamenal pre ProFutbal.sk Ľubomír Michalík.

Situácia okolo jeho odchodu odštartovala pomerne nečakane, sám hráč bol prekvapený, keď za ním začiatkom týždňa prišli predstavitelia ŠKF Sereď. „Zatiaľčo Martina Susa vyhodili, podľa mňa spôsobom, aký si nezaslúžil, za mnou sa prišli spýtať, či chcem aj ďalej pokračovať v tíme pod novým trénerom. Nerozumel som, o čom rozprávajú, veď som s ním nemal žiadny problém. Zistil som však, že na mňa vytiahol určité veci,“ vážil slová futbalový harcovník. Podľa zákulisných informácií mal Slavče Vojneski po štvorgólovej prehre so Slovanom pohovor s vedením klubu, kde mal vysvetliť dôvod domáceho debaklu. Keď mal pomenovať problém, údajne poukázal na dvojicu Martin Sus a Ľubomír Michalík. „Išiel som si to overiť priamo k nemu, avšak poprel to. Páni, ktorí tam boli, mi to ale potvrdili. Urobte si vlastný obraz. Neurážam sa, ale mám svoju hrdosť a nakopilo sa tam už viac vecí. Neviem spolupracovať s človekom, ktorý mi klame do očí.“

Napätie medzi niektorými hráčmi a novým kormidelníkom je údajne známe už dlhšie obdobie. Určitý čas šípil niečo aj sám Michalík. „V prvom kole proti Trnave zo mňa urobil pokusného králika, keď sme prehrávali 0:2 a on ma vystriedal päť minút pred koncom za iného stopéra, čo nedáva zmysel. Zrejme mi už vtedy chcel niečo naznačiť. Podľa mňa sa ma snažil z klubu vyštvať, a to sa mu podarilo. Na druhej strane mi ale už padol kameň zo srdca, že sa to celé skončilo. Bol som už z toho celého znechutený,“ hovorí Michalík. Ten po zápase v Trnave odohral v sereďskom drese dvakrát plnú minutáž, keď doviedol mužstvo k domácim víťazstvám proti Senici a Dunajskej Strede. Následne ho tréner v Nitre (2:3) vystriedal po 73 minútach, proti Slovanu osem minút pred koncom za stavu 0:3.

Tridsaťšesťročný obranca už počas svojej bohatej kariéry v Senci, Dunajskej Strede, kazašskom Kairate Almaty či anglických kluboch Bolton Wanderers, Leeds United, Carlisle a Portsmouth zažil viacerých trénerov. Kormidelník zo Severného Macedónska sa medzi jeho obľúbencov zaiste nezaradí. „Mňa odtrénovali, podľa môjho názoru, najlepší tréneri na Slovensku. Vrátane pôsobenia v Anglicku som zažil nad sebou štyroch reprezentačných koučov. Viem rozoznať charakter trénera. Vojneski pred nami hovoril každý týždeň aspoň dvakrát: ‚Keď vyhráme, tak to vy. Keď prehráme, tak to ja.‘ Ale ak toto tréner hovorí, tak to nemyslí vážne. Pokiaľ to tak myslí, tak to hovoriť nemusí, koná tak. On má ale na všetko alibi. Nehovorím, že mal zlé tréningy, to určite nie. Ale podľa mňa to nie je dobrý tréner ani človek.

Rodák z Čadce prišiel do Serede v lete 2017, v prvej sezóne doviedol tím na prvé miesto druhej najvyššej súťaže a postúpil s ním do Fortuna ligy. V premiérovom ročníku patril medzi stabilných členov zostavy a umiestnil sa s mužstvom na historickom 6. mieste. Teraz sa jeho pôsobenie končí. „Mrzí ma to. Mám v klube veľa kamarátov, ale asi to tak jednoducho malo byť. Možno nastal pravý čas odísť. Ale v mojom veku, v tridsiatich šiestich rokoch, sa dalo skončiť aj úplne inak. Nič by sa nestalo, ak by mi tréner narovinu povedal, že so mnou neráta a trebárs, že už mám svoj vek. Pochopil by som to,“ hovorí pre ProFutbal.sk Michalík, ktorému sme načrtli myšlienku, či by sa do Serede vrátil, pokiaľ by v nej skončil tréner Vojneski: „Nikdy nehovor nikdy. Zatiaľ je takáto šanca nulová a ak by nastala, možno už nebudú chcieť, aby som sa vrátil. Veľakrát sa stalo, že hráč či tréner sa do jedného klubu vráti aj štyrikrát. Teraz je to čerstvé a ťažko sa na takú ideu nastaviť. Nechávam to otvorené, nič nevylučujem a zatiaľ si ani nehľadám nový klub. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni. Všetko sa môže zmeniť. Aj za päť týždňov sa dá rozbiť práca, ktorá sa poctivo robila dva roky,“ zakončil bývalý slovenský reprezentant.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk