zdroj: lafc.com

Už len päť gólov delí mexického útočníka Carlosa Velu od vyrovnania streleckého rekordu v severoamerickej MLS. Ten drží Venezuelčan Joses Martínez, ktorý v minulom ročníku zaznamenal 31 gólov. Očakáva sa, že hviezda Los Angeles FC tento nástrel navýši, keďže na to má ešte osem zápasov.

Tridsaťročný kanonier si aktuálnu sezónu užíva. Bývalý hráč Arsenalu či Realu Sociedad je najlepším strelcom súťaže, pred Martínezom má náskok piatich gólov. Aby toho nebolo málo, Vela má na konte i pätnásť asistencií! Nečudo, že jeho tím absolútne kraľuje základnej časti. V Západnej konferencii má LAFC deväťnásťbodový náskok pred druhou Minnesotou, v ktorej pôsobí slovenský reprezentant Ján Greguš. Pre zaujímavosť, najlepší tím Východnej konferencie Atlanta United má o šestnásť bodov menej.

O ešte väčšiu pohodu v kabíne Los Angeles sa mužstvo postaralo v noci zo stredy na štvrtok, keď pohodlne zdolalo San Jose Earthquakes 4:0. Vela prispel k demontáži súpera dvoma presnými zásahmi. Prvý strelil v 17. minúte z pokutového kopu, druhý zaznamenal štyri minúty pred prestávkou. A stál naozaj za to!

zdroj: youtube.com/LAFC

Oficiálny ligový portál MLS označil sólo Carlosa Velu, ktorý totálne znemožnil defenzívu San Jose, za adepta na nakrajší gól roka. Zdá sa, že 72-násobný mexický reprezentant si aktuálne futbal užíva. Žiarivú formu mu môžu ticho závidieť i skúsenejšie hviezdy súťaže Zlatan Ibrahimović (20 gólov) a Wayne Rooney (11 gólov).