ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nové Tehelné pole videl iba z fotografií. Stoch chce okoreniť návrat víťazstvom
zdroj: futbalsfz.sk

Nové Tehelné pole videl iba z fotografií. Stoch chce okoreniť návrat víťazstvom

Špeciálnu príchuť bude mať zápas medzi Slovanom Bratislava a PAOK Solún pre slovenského reprezentanta Miroslava Stocha. Ten si po krátkej prestávke znovu zahrá futbal vo vlasti, hoci to nebude za slovenský klub. Záložník gréckeho majstra chce nazbierať minutáž v prvom stretnutí play-off o účasť v skupinovej fáze Európskej ligy. Môžu sa na neho tešiť (nielen) slovenskí fanúšikovia na Tehelnom poli?

"Pevne v to verím. Zostavu nám tréner ešte neprezradil, ale verím, že sa na ihrisko dostanem," povedal Stoch po prílete na Slovensko v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Rodák z Nitry ešte na starom Tehelnom poli strelil svoj prvý reprezentačný gól, keď sa za SR presadil proti San Marínu. Doteraz na tento duel spomína a na presnú trefu by chcel naviazať aj na vynovenej podobe tohto stánku. "Teším sa na nový štadión. Nové Tehelné pole som videl zatiaľ iba z fotografií a z televíznych prenosov. Som zvedavý na štadión, na kulisu, dúfajme, že sa nám tam bude dariť. Nám s PAOK-om a tiež nám v reprezentačných zápasoch."

PAOK vypadol v 3. predkole Ligy majstrov s Ajaxom Amsterdam (2:2 doma, 2:3 vonku) a musel sa tak presunúť do baráže EL. "Bol to nešťastný dvojzápas. Neboli sme horší, dovolím si tvrdiť, že v mnohých fázach sme boli na ihrisku lepším mužstvom. Mrzí nás najmä odveta. Stále mám pocit, že tri penalty sú trochu veľa, akoby bol Ajax tak trošku do ďalšej fázy dotlačený. Z hry sme inkasovali jediný gól a nemôžem sa ubrániť pocitu, že mu predchádzal faul. Chýbalo nám aj športové šťastie, veď pri jednom z gólov trafil náš hráč pri odkope Huntelaara a lopta skončila v našej sieti. Aj také momenty prináša futbal. Zápas však ukázal, že v dnešnom futbale môže hrať každý s každým a papierový favorit to nikdy nemá dopredu vyhrané," pokračoval Stoch.

Stoch sa vráti na Tehelné pole v drese PAOKu Solún. (foto: paokfc.gr)
Stoch sa vráti na Tehelné pole v drese PAOKu Solún. (foto: paokfc.gr)

Podľa bookmakerov je favoritom konfrontácie PAOK a Stoch na otázku, či si v Grécku nikto nepripúšťa, že by mohol PAOK vypadnúť so slovenským majstrom odvetil: "Na to neviem odpovedať, aj preto, že grécky nehovorím, grécke noviny nečítam a či médiá riešili Slovan? Neviem. Myslím si však, že hráči rešpektujú silu Slovana, a aj keď sme v pozícii favorita, platí to, čo som povedal pred chvíľou. O všetkom sa rozhodne až na ihrisku."

Podľa bývalého hráča Chelsea Londýn, Twente Enschede, Fenerbahce Istanbul či Slavie Praha je jasným cieľom zverencov portugalského kouča Abel Ferreira postup do skupiny EL. "V čase žrebu čakali na Slovan aj na PAOK odvetné zápasy s Dundalkom, resp. s Ajaxom a tak v tej chvíli nebolo jasné, či na seba narazíme. Samozrejme, táto možnosť v hre bola, ale my sme chceli v prvom rade pokračovať v Lige majstrov. Už aj preto, že sme neuspeli, urobíme všetko pre to, aby sme sa kvalifikovali do skupinovej fázy Európskej ligy," dodal Stoch, ktorý si v uplynulej sezóne obliekal dres Slavie Praha, no rozhodol sa pre návrat do klubu, za ktorý hrával aj pred piatimi rokmi. Odvtedy v ňom nastali viaceré zmeny.

"Napríklad tréningové centrum. To, čo tam vyrástlo v posledných rokoch nemá nič spoločné s tým, čo som si pamätal z čias môjho pôsobenia v klube. Vtedy to bola a malá štvorcová budova s posilňovňou, šatňou, miestnosťou pre maséra. Dnes tam stojí moderné, veľké centrum. Klubu sa darilo v minulej sezóne aj po športovej stránke. Získal double, neprehral v lige ani jeden zápas. Aj toto boli dôvody, prečo som sa rozhodol ponuku akceptovať," vysvetlil Stoch, ktorý chce potešiť aj domácu kulisu v Grécku a teší sa na priazeň fanúšikov Solúna.

"V Grécku nepočujete na ihrisku vlastného slova. Už sa teším na ďalšie domáce zápasy. Hovorí sa, že po zisku double sa vypredali všetky permanentky na celú sezónu. Ak to tak naozaj je, bude to parádna sezóna. Vždy keď je štadión v Solúne plný, je tam peklo," uzavrel Miroslav Stoch.

Na Tehelnom poli sa odohrá prvý zápas play-off EL vo štvrtok od 21.00 h. Odveta je na programe o týždeň v Grécku (19.00 SELČ).

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk